دندان ۶۶ هزار دانش آموز اول ابتدایی در خوزستان دارای پوسیدگی است/

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ با حضور جمعی از مسئولان استانی و محلی طرح ملی فلورایدتراپی در مدارس مقطع ابتدایی خوزستان آغاز شد.

طرح ملی وارنیش فلورایدتراپی به صورت نمادین در مدرسه استثنایی رودکی اهواز با حضور جمعی از مسئولان و دانش آموزان خوزستانی کار خود را آغاز کرد.

در این برنامه مهدی اقتصاد معاون اجرایی مرکز بهداشت خوزستان، علی ممبینی رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی خوزستان و جمع دیگری از مدیران حضور داشتند.

علی ممبینی رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی خوزستان در این برنامه اظهار کرد: طرح سنجش نوآموزان اول ابتدایی امسال در استان خوزستان مانند گذشته اجرا شد.

وی در ادامه بیان کرد: با اجرای این طرح مشخص شد که از جمعیت ۱۰۲ هزار نفری نوآموزان اول ابتدایی ۶۶ هزار و ۹۱۲ نفر مبتلا به مشکلات دهان و دندان و پوسیدگی دندان هستند.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی خوزستان در ادامه سخنان خود تصریح کرد: برای جلوگیری از افزایش آمار پوسیدگی دندان در دانش آموزان مقطع ابتدایی ضرورت دارد که طرح ملی فلورایدتراپی از دوره پیش دبستانی  انجام شود.

وی به اهداف برگزاری مراسم آغاز طرح ملی فلورایدتراپی در مدارس مقطع ابتدایی خوزستان در یک مدرسه دانش آموزان استثنایی اشاره کرد و ادامه داد: هزینه درمان مشکلات دهان و دندان بسیار بالا است و این هزینه برای کودکان استثنایی چند برابر است.

ممبینی خاطرنشان کرد: کودکانی که شرایط عادی ندارند برای درمان بیماری‌ های دهان و دندان خود باید هزینه ‌های اضافه ‌تری از جمله هزینه بیهوشی را نیز پرداخت کنند به همین دلیل اجرای این طرح در مدارس استثنایی از اهمیت زیادی برخوردار بود که خوشبختانه با حضور مسئولان اجرایی شد./

منبع: علم و فناوری

همچنین ببینید

رفتار تکانشی تهدیدی برای امنیت شخصی

به گزارش خبرگزاری ایچنا به نقل از بیتوته ؛معنی تکانش (Impulse) این است که در …