دفاع مقدس آئینه عبرتی برای مستکبران جهان است

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ کارشناس مسائل دینی و اعتقادی درجمع دانش آموزان دبیرستان نمونه شهدای هسته ای لردگان بمناسبت هفته دفاع مقدس گفت: بی تردید مقدس ترین جهاد، جهادی است که به عنوان دفاع از حقوق انسانی صورت گرفته باشد.
حجت الاسلام مهدی سعیدی افزود: در جنگ تحمیلی، رژیم بعث عراق، جنگی ناخواسته را به کشور ما تحمیل کرد و با نادیده گرفتن استقلال سرزمین ما به ایران اسلامی تجاوز کرد. از این رو، مردم غیرتمند ایران، در دفاعی مقدس، از حق خود که دفاع از استقلال سرزمین و هویت دینی ـ ملی خود بود، دفاع کردند.
حجت الاسلام سعیدی با اشاره به رشادتهای شهدای دفاع مقدس خصوصا شهدای دانش آموز، افزود: وصیت شهدا به شما دانش آموزان این بوده که اگر درس می خوانید خوب بخوانید، چون آینده کشورمان احتیاج به افرادی متعهد دارد تا این افراد با تخصص و تقوایی که دارند احتیاجات این کشور ستمدیده را برطرف کنند. ما باید خودکفا گردیم و این به دست شما دانش آموزان است.
این کارشناس مسایل دینی و اعتقادی، به اهمیت هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: اگر درس می خوانید سعی کنید همراه با خودسازی باشد، تا در این صورت مفید باشید وگرنه درس بدون خودسازی هیچ فایده ای ندارد.
وی تصریح کرد: زندگینامه شهدا را بخوانید و از آنها درس بگیرید و در تمامی مراحل زندگی رهرو آنها باشید تا خداوند نیز شما را یاری کند.
این کارشناس مسایل دینی با اشاره به توانمندی های دفاعی کشور و ارتقای قدرت بازدارندگی برابر دشمنان انقلاب اسلامی گفت: دفاع مقدس آیینه عبرتی برای مستکبران جهان است، هیچ گاه فکر تعدی به کشور ما را در ذهن خود راه ندهند./

 

منبع:خبرگزاری بسیج

همچنین ببینید

اگر ادبیات جنگ در کیف مدرسه بچه‌ها نباشد ضرر کرده‌ایم

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ سوم خرداد مصادف با روزی است که نیروهای مسلح ایران، در …