خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : دوشنبه - ۷ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Monday - 28 November - 2022
2

دستگیری شبکه بین‌المللی کودک‌آزاری در استرالیا

  • 22 آبان 1399 - 13:17
دستگیری شبکه بین‌المللی کودک‌آزاری در استرالیا

به گزارش خبرگزاری ایچنا به نقل از جام ؛پلیس استرالیا می‌گوید پس از تحقیقات روی یک شبکه بین‌المللی کودک‌آزاری، ۴۶ کودک را نجات داده و ۱۴ مرد را بازداشت کرده است. مقامات استرالیا اعلام کردند تحقیقات پلیس همچنین منجر به بازداشت سه نفر در آمریکا و شناسایی چند مظنون در اروپا، آسیا، کانادا و نیوزیلند […]

به گزارش خبرگزاری ایچنا به نقل از جام ؛پلیس استرالیا می‌گوید پس از تحقیقات روی یک شبکه بین‌المللی کودک‌آزاری، ۴۶ کودک را نجات داده و ۱۴ مرد را بازداشت کرده است.

مقامات استرالیا اعلام کردند تحقیقات پلیس همچنین منجر به بازداشت سه نفر در آمریکا و شناسایی چند مظنون در اروپا، آسیا، کانادا و نیوزیلند شده است.

گفته می‌شود که این رویداد یکی از بزرگترین جرایم از این نوع در استرالیاست.

به گفته پلیس فدرال استرالیا، قربانیان بین ۱۶ ماه تا ۱۵ سال سن دارند. ۱۶ نفر از این کودکان عضو یک مرکز مراقبت از کودکان بودند.

مقامات استرالیا می‌گویند که این شبکه عکس‌ها و ویدئوهایی تهیه می‌کرده و آنلاین به اشتراک می‌گذاشته اند.

پلیس می‌گوید که جدی‌ترین موارد این پرونده مربوط به مظنونی است که در یک مرکز مراقبت از کودکان در ایالت نیوساوث‌ولز کار می‌کرده و به ۳۰ کودک دسترسی داشته است.

مظنون یک مرد ۲۷ ساله است و با بیش از ۳۰۰ اتهام، از جمله سوءاستفاده جنسی روبروست. همدست او هم که ۲۲ ساله است، با اتهاماتی روبرست.

پلیس گفته است که خانواده کودکان این مرکز را در جریان موضوع گذاشته‌اند.

پلیس فدرال استرالیا گفت این تحقیقات که یک سال طول کشیده، زمانی شروع شد که یک مامور تحقیق در آمریکا در مورد یک کاربر اینترنت در استرالیا اخطار پنهان به آنها داد.

به گزاش بی بی سی، این اخطار منجر به بازداشت یک مرد ۳۰ ساله، در فوریه گذشته، در شهر وایانگ در شمال سیدنی شد. او به ۸۹ جرم متهم شد، از جمله سوءاستفاده از دو کودک.

پلیس گفت که بازداشت این مرد، آنها را به کشف منبع شبکه اجتماعی رساند؛ جایی که عکس‌ها و ویدئوها تهیه و به اشتراک گذاشته می‌شد.

پلیس فدرال استرالیا، در بیانیه‌ای گفته است: “هر حکم بازداشت منجر به کشف بیشتر مظنونان مجرم می‌شد و درنتیجه نجات کودکان بیشتری”.

مظنونان که بین ۲۰ تا ۴۸ سال سن دارند، شامل یک مربی فوتبال داوطلب، یک تکنسین برق، یک آشپز، یک کارمند فروشگاه و یک کارگر مراقبت از معلولان است.

از این ۱۴ مرد مظنون، هشت نفرشان در ایالت نیوساوث‌ولز بازداشت شدند، سه نفر در ایالت کوئینزلند و سه نفر در ایالت وسترن استرالیا. پلیس جزئیاتی از تحقیقات مربوط در دیگر کشورها را ارائه نداده است.

ماه گذشته در اکتبر، پلیس فدرال استرالیا اعلام کرد که در تحقیقات مجزا درمورد سوءاستفاده از کودکان، ۴۴ مرد را در سراسر این کشور بازداشت کرده است.

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب