در مراسمی از دانش آموز برگزیده امتحانات نهایی استان تجلیل شد

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان قم، به نقل از روابط عمومی منطقه جعفریه معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان قم در این مراسم که در محل دبیرستان حضرت مریم (س) جعفریه برگزار گردید، اراده را کلید واژه موفقیت در راه رسیدن به اهداف و آرمان ها دانست و افزود: تلاش، ابزاری است تا انسان را در راه رسیدن به اهداف خود یاری کند و اگر تلاش و جدیت در کار نباشد به هدف خود نخواهیم رسید.

یاری؛ اعتماد به نفس را از دیگر مولفه های رسیدن به هدف دانست و تصریح کرد: ممکن است فرد در مسیر رسیدن به هدف تردید به خود راه دهد که لازم است با اعتماد به نفس و توکل به خداوند بزرگ و اهل بیت، هدف خود را با مقدسات آمیخته کرده و در راه رسیدن به آن مصمم تر باشد.

علیرضا یاری در ادامه ضمن تقدیر از  نظم، حجاب دانش آموزان و تلاش مدیریت دبیرستان دخترانه حضرت مریم سلام الله جعفریه افزود: امروز به جهت تجلیل ازخانم محدثه بهمنی به عنوان نمادی از دانش آموزان تلاشگر در اینجا جمع شده ایم و همچنین از دیگر دانش آموزان پرتلاش که با تفاوت اندک نمره با سرکار خانم محدثه بهمنی فارغ التحصیل شده اند نیز تقدیر می کنم.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان قم همچنین با اشاره به اهمیت نمرات نهایی در قبولی کنکور، تصحیح نمرات توسط دبیرانی غیر از دبیری که تدریس همان مدرسه را بر عهده داشته را از خصوصیات آزمون های نهایی دانست و افزود: سال تحصیلی گذشته اولین سالی بود که در نظام 6-3-3 کلاس دوازدهم برقرار گردید و لازم است دانش آموزان به این نکته دقت داشته باشند که با توجه به تأثیر معدل نهایی در رتبه کنکور، علاوه بر دروس اختصاصی، دروس عمومی هم تأثیرات ویژه ای در کسب قبولی کنکور خواهد داشت

وی با اشاره به کسب رتبه اول استان و رتبه ششم کشوری توسط سرکار خانم محدثه بهمنی با معدل 19.98، کسب این امتیاز در مدرسه عادی را ارزشمند توصیف کرد و گفت: کار خانم بهمنی از این جهت ارزشمند است که در مدرسه عادی در مقایسه با مدارس خاص و تیزهوشان رتبه بسیار بالایی کسب کرده است.

معاون آموزش متوسطه، تجلیل از دانش آموزان تلاشگر را وظیفه آموزش و پرورش دانست و تصریح کرد: لازم است به جهت ایجاد انگیزه برای سایر دانش آموزان، افرادی که در راه رسیدن به هدف خود تلاش می کنند مورد توجه ویژه قرار گرفته و مورد تجلیل قرار گیرند.

یاری در ادامه با اشاره به رتبه های آموزشی قم در سطح کشور افزود: استان قم در سال 92 رتبه یازدهم کنکور بود و از سال 93 به بعد رتبه های پنجم به بالا را کسب کرده است.

وی افزود: استان قم رتبه اول کنکور در رشته زبان در کل کشور را به خود اختصاص داده  و در سرجمع رشته ها رتبه علمی چهارم کشور را کسب کرده است همچنین در رشته ادبی و جغرافی المپیاد موفق به کسب طلا شده است.

علیرضا یاری برگزاری کلاس های تقویتی را موفقیت آمیز ارزیابی کرد و گفت: اداره کل آموزش و پرورش استان آمادگی خود در سال جاری برای برگزاری کلاس های تقویتی در مدارس عادی را اعلام کرده است و برنامه ریزی نحوه و زمان برگزاری این کلاس ها بر عهده مدارس خواهد بود.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان قم در پایان با اشاره قبولی 90 درصدی دانش آموزان در خرداد ماه سال تحصیلی گذشته گفت: استان قم درسرجمع رشته های مختلف آزمون های نهایی رتبه پنجم کشور را کسب کرده است که این افتخار با تلاش و برنامه ریزی صحیح مدارس و حمایت آموزش و پرورش استان قم رقم خورد.

لازم به ذکر است در این مراسم از دیگر دانش آموزان تلاشگر و نیز دبیران مدرسه با اهدای لوح تقدیر، تجلیل به عمل آمد./

همچنین ببینید

غرق شدن کودک زنجانی در رودخانه گوران

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ فرمانده انتظامی شهرستان خدابنده از غرق شدن کودک 10 ساله در …