خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : دوشنبه - ۷ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Monday - 28 November - 2022
1
ایچنا گزارش می دهد؛

دروغ‌پردازی رسانه آمریکایی درباره ازدواج یک دختر ۹ ساله در افغانستان

  • 18 آبان 1400 - 11:54
دروغ‌پردازی رسانه آمریکایی درباره ازدواج یک دختر ۹ ساله در افغانستان
یک رسانه محلی افغانستان گزارش «سی‌ان‌ان» در مورد ازدواج دختر ۹ ساله بادغیسی با مرد ۵۵ ساله ازای پول را در گفت‌وگو با پدر وی تکذیب کرد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، آژانس خبری «آماج نیوز» از دروغ‌پردازی یک رسانه آمریکایی درباره یک دختر ۹ ساله در افغانستان پرده برداشت.

پس از چندین روز تحقیق، آماج به نتایجی دست‌یافته که نشان می‌دهد گزارش تلویزیون «سی‌ان‌ان» آمریکا در مورد ازدواج پروانه ۹ ساله با مرد ۵۵ ساله در ازای پول دروغ است.

منابع مختلف در گفت‌وگو با آماج تایید کردند که این رویداد تنها یک سناریوی ساختگی بوده است. منابع به آماج گفتند که عبدالملک، پدر پروانه با قربان مرد ۵۵ ساله برادر زاده و عمو هستند.

خبرنگار آماج با «عبدالملک» پدر پروانه صحبت کرد، او پذیرفت که قربان عمویش می‌باشد، اما گفت پروانه را در ازای ۳۵۰۰۰۰ افغانی به عمویش فروخته و تاکنون ۱۵۰۰۰۰ افغانی را گرفته است.

عبدالملک ازدواج پروانه را با عموی ۵۵ ساله‌اش قربان، به‌طور جدی و مطلق رد کرد و گفت که از ناچاری و استیصال دخترش را فروخته و با به‌دست آوردن پول، دوباره پروانه را به خانه‌اش خواهد آورد.

اما او در مورد نامزدی پروانه با سخی ۲۰ ساله چیزی نگفت.

«خبر دروغ» سی‌ان‌ان در مورد ازدواج پروانه ۹ ساله با مرد ۵۵ ساله در ازای پول، بازتاب جهانی داشت.

خبرنگاران آماج تلاش کردند تا نظر همکاران محلی تلویزیون سی‌ان‌ان را نیز در مورد این گزارش داشته باشند، اما با تماس‌های مکرر آن‌ها حاضر به پاسخگویی نشدند.

  • منبع : فارس

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب