خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : جمعه - ۸ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Friday - 30 September - 2022
1

درخواست ملاله یوسف زی از آمریکا و رهبران جهان برای کمک به مردم افغانستان

  • 26 مرداد 1400 - 13:23
درخواست ملاله یوسف زی از آمریکا و رهبران جهان برای کمک به مردم افغانستان

ملاله یوسف‌زی، برنده جایزه صلح نوبل ضمن ابراز نگرانی شدید خود نسبت به اوضاع افغانستان به ویژه امنیت زنان و دختران، از تمامی رهبران جهان خواست تا اقدامات فوری و مبرمی اتخاذ کنند. به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ ملاله یوسف‌زی گفت: جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا کارهای زیادی برای انجام دادن دارد و باید برای حفاظت از […]

ملاله یوسف‌زی، برنده جایزه صلح نوبل ضمن ابراز نگرانی شدید خود نسبت به اوضاع افغانستان به ویژه امنیت زنان و دختران، از تمامی رهبران جهان خواست تا اقدامات فوری و مبرمی اتخاذ کنند.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ ملاله یوسف‌زی گفت: جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا کارهای زیادی برای انجام دادن دارد و باید برای حفاظت از مردم افغان اقدامی جدی و جسورانه اتخاذ کند. من تلاش کرده‌ام با چندین رهبر جهان ارتباط برقرار کنم.

وی به شبکه بی‌بی‌سی گفت: در حال حاضر این به واقع یک بحران انسانی مبرم است که نیازمند حمایت و کمک ماست.

ملاله یوسف‌زی ۲۳ ساله در سال ۲۰۱۲ میلادی به خاطر کمپینش علیه تلاش‌های طالبان برای جلوگیری از تحصیل و آموزش زنان، توسط یکی از اعضای طالبان پاکستان از ناحیه سر هدف گلوله قرار گرفت و مجروح شد.

وی به عنوان دختر ۱۱ ساله‌ای که با اسم مستعار برای شبکه بی‌بی‌سی درباره زندگی تحت حکومت طالبان پاکستان وبلاگ می‌نوشت، معروف شد.

یوسف‌زی گفت: من عمیقا نگران اوضاع کنونی افغانستان به ویژه امنیت زنان و دختران در آنجا هستم.

وی افزود: من این فرصت را داشتم تا با تعدادی از فعالان در افغانستان از جمله فعالان حقوق زنان صحبت کنم و آنها نگرانی خود را دال بر اینکه نمی‌دانند زندگی‌شان چطور خواهد شد، با من به اشتراک گذاشتند.

یوسف‌زی تصریح کرد: من نامه‌ای برای عمران خان، نخست وزیر پاکستان فرستاده‌ام و از او خواستم تا آوارگان افغان را بپذیرد و تضمین کند که تمامی کودکان آواره دسترسی به آموزش، امنیت و حفاظت داشته باشند و آینده‌شان تباه نشود.

یوسف‌زی پس از تیری که به سرش برخورد کرد به انگلیس منتقل شد تا معالجه شود و سال گذشته با مدرک فلسفه، سیاست و اقتصاد از دانشگاه اکسفورد فارغ‌التحصیل شد.

 

منبع:خبرگزاری ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب