خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : یکشنبه - ۱۴ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Sunday - 4 June - 2023
1

درخواست شورای زنان برای ابلاغ سند ملی حقوق کودک و نوجوان

  • 12 خرداد 1399 - 13:16
درخواست شورای زنان برای ابلاغ سند ملی حقوق کودک و نوجوان

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در ابتدا اعضای جلسه با توجه به ماجرای قتل رومینا اشرفی به بررسی این موضوع از منظر روانشناسی، جامعه­‌شناسی، حقوقی و فقهی پرداختند. همچنین اعضاء با تأکید بر اینکه قتل جرم سنگینی است و هیچ کس حق ندارد جان کسی را بگیرد، تأکید کردند هر […]

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در ابتدا اعضای جلسه با توجه به ماجرای قتل رومینا اشرفی به بررسی این موضوع از منظر روانشناسی، جامعه­‌شناسی، حقوقی و فقهی پرداختند.

همچنین اعضاء با تأکید بر اینکه قتل جرم سنگینی است و هیچ کس حق ندارد جان کسی را بگیرد، تأکید کردند هر گونه تنبیهی برای مجرم بر عهده حاکم شرع خواهد بود.

در ادامه، اعضاء جلسه “دسترسی کودکان از سن پایین به اینترنت و عدم اهتمام به تولید اینترنت پاک، ترویج لاابالی‌­گری و بی‌عفتی، عدم نظارت بر تولیدات فرهنگی مانند فیلم­‌های سینمایی، کتاب و فضای مجازی که زمینه را برای بلوغ زودرس آماده می­‌کند، ضعف آموزش خانواده­‌ها برای تربیت اسلامی فرزندان متناسب با مقتضیات روز و خلاء آموزش­‌های حقوقی به دانش‌­آموزان و عدم آشنایی آنان با جرائم و مجازات” را از جمله عوامل تأثیرگذار بر این واقعه عنوان کردند.

اعضای جلسه بر اهتمام بیشتر ستاد ملی زن و خانواده بر اجرایی کردن وظایف مصوب این ستاد و همچنین اجتناب از بهره‌برداری سیاسی از این فاجعه بر شناسایی ریشه­‌های اجتماعی و فرهنگی آن و نظارت بر فضاهای فرهنگی تأکید کردند.

در ادامه، اعضاء خواستار تصویب “سند راهبردی صیانت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی” توسط مرکز ملی فضای مجازی و ابلاغ “سند ملی حقوق کودک و نوجوان” از طرف شورای عالی انقلاب فرهنگی شدند.

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در پایان جلسه به مناسبت روز ملی جمعیت بخشی از گزارش قوانین و مقرراتی که باعث کاهش باروری جامعه شده است، ارائه شد.

منبع: ایلنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب