درخواست برای نظارت پارلمان کردستان بر روند درمان کودک مجروح سوری

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ طی روزهای گذشته تصاویر و ویدئوهایی از مناطق کردنشین سوریه که هدف حملات نظامی ترکیه قرار گرفته اند، منتشر شد که مجروحینی را پوست های به شدت سوخته نشان می داد و گفته می شود این مجروحین به دلیل استفاده ارتش ترکیه از سلاح های شیمیایی ممنوعه و فسفر سفید دچار مصدومیت و سوختگی شیمیایی شده اند.

یکی از این تصاویر کودک یازده ساله سوری اهل قامیشلو به نام محمد را نشان می دهد که دچار سوختگی بسیار شدید پوست با تاول های غیرعادی شده و با وحشت زدگی فراوان فریادهای ممتدی را از درد سر می دهد.

این کودک پس از پیگیری های مسعود بارزانی رهبر حزب دمکرات کردستان (پارتی) و گفتگوی وی با خانواده محمد، برای درمان به بیمارستان شهر دهوک اقلیم کردستان  منتقل و بارزانی پیگیری درمان وی را بر عهده گرفت.

در همین حال مم برهان قانع نماینده پارلمان کردستان اعلام کرد که باید پارلمان کمیته ای ویژه را برای پیگیری و نظارت بر روند درمان محمد تشکیل داده و این کمیته از طریق تیمی از پزشکان مجرب نهایت تلاش را برای درمان این کودک به کار گیرد.

وی افزود که باید از طریق این کمیته ویژه تمامی ملزومات و تجهیزات و داروها برای درمان محمد تامین شده و پزشکان با آزمایشات دقیق دلیل سوختگی و مصدومیت وی  و نوع سلاحی را که موجب مصدومیت این کودک شده مشخص کنند.

همچنین تاکید کرد که در صورت اثبات مصدومیت محمد با سلاح های شیمیایی و فسفر سفید، دولت و پارلمان اقلیم کردستان و نیز جامعه جهانی مسئولیت سنگینی را برای رسیدگی به وی و پیگیری پرونده استفاده ترکیه از سلاح شیمیایی بر عهده دارند.

طبق خبر سازمان ملل پس از انتشار اخباری در مورد احتمال استفاده ترکیه از سلاح های شیمیایی علیه کردهای سوریه، اعلام کرده که تحقیقات در این زمینه را آغاز می کند./

منبع:کردپرس

همچنین ببینید

پرش کودک با چتر از بالکن طبقه پنجم!

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ یکی از خطراتی که کودکان را تهدید می‌کند تنها رهاشدن  آن …