درخشش ۲ کودک شیروانی در جشنواره جهانی ریاضی ۲۰۲۰

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ تکتم پورمهدی اظهار داشت: در این مسابقات طراوت شاکری مقام اول و سلاله درستکار مقام دوم در رده B  کسب کردند و موفق شدند مقام اول و دوم جهان در رده B(کودکان ۶ سال) مفاهیم جهانی پایه ریاضی به شوه آی مت را کسب کنند.

وی گفت: در این دوره از جشنواره ۹ نفر از نوآموزان شیروان اردلان دلیر و رونیکا رمضانی در رده A و پرهام صادقیان، مهدیا جعفری، محیا زارع مقدم، کوروش کاظمی فر در رده B و سلاله درستکار، یزدان حبیبی و مهسا کریم زاده در رده c شرکت داشتند.

جشنواره جهانی مفاهیم پایه ریاضی به شیوه آی مت ۲۰۲۰ برای کودکان سه تا هشت سال در کشور ایران با حضور بیش از هزار شرکت کننده از ۱۷ کشور از جمله  روسیه، عراق، هند، مالزی و سنگاپور  برگزار شد.

مسابقات جهانی آی مت دومین تجربه برای شرکت کنندگان خراسان شمالی بود.

این مسابقات جمعه گذشته به میزبانی ایران در کیش برگزار شد که نتایج آن روز چهارشنبه اعلام شد و تیم کشورمان نیز رتبه اول و کشور عراق و روسیه به ترتیب دوم و سوم شدند.

آموزش مفاهیم جهانی پایه ریاضی به شیوه آی مت (من ریاضی را دوست دارم) روشی نوین در دهه های اخیر است که در آن علم و مفاهیم ریاضی به شکل کاملا کاربردی و جذاب از طریق قصه، بازی و سرگرمی به کودکان آموزش داده می شود.

این علم در ایران بسیار نوپاست و در پنج سال اخیر با تایید دفتر تکنولوژی آموزش و پرورش در مهدها و پیش دبستانی های کشور آموزش داده می شود.

این رشته برای نخستین بار در آمریکا ابداع شده و کشورهایی مانند چین، هند، مالزی و روسیه نیز بیش از ۱۰ سال است که کودکان خود را با این شیوه آموزش می دهند تا مفاهیم ریاضی را به طور کاربردی و عینی در جوامع خود گسترش دهند./

 

منبع: ایرنا

همچنین ببینید

رقابت ۲۰۰ دانش آموز یزدی در مسابقات ابتکارات و نوآوری

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ ۲۰۰ دانش آموز مقاطع مختلف تحصیلی در رشته‌های سازه خلاق، چرتکه …