فارغ‌التحصیلی دختری که هنوز به سن قانونی نرسیده!

دختر 16 ساله از دانشگاه فارغ التحصیل شد

“ویویان زی” دانشحوی چینی،جوان‌ترین دانشجوی دانشگاه تورنتو در سن ۱۶ سالگی است که  به زودی  از دانشکده هنر و علوم دانشگاه تورنتو فارغ‌التحصیل می‌شود.

به گزارش ایچنا به نقل از وب‌سایت رسمی دانشگاه تورنتو،‌ “ویویان زی”( Vivian Xie) قصد دارد مقطع کارشناسی ارشد خود را در رشته ایمونولوژی کاربردی ادامه دهد.

علاوه بر آن، “زی” امیدوار است که بتواند مقطع دکترای خود را تا ۲۲ سالگی به پایان برساند. سنی که اغلب انشجویان در حال آماده‌سازی برای گذراندن دوره کارشناسی ارشد خود هستند.وی چند سال مدرسه را به صورت جهشی گذارنده و در ۱۲ سالگی به دانشگاه راه یافته است.

این دانشجوی نخبه می‌گوید: خانواده‌اش هرگز او را تحت فشار قرار نداده‌اند تا در تحصیلات سرآمد باشد. “زی” گفت: در کودکی، همانطور که بازی می‌کردم، به من آموزش می‌دادند. از همانجا بود که کنجکاوی و لذت بردن از یادگیری را فراگرفتم. البته من به نمرات اهمیت نمیدادم و هدفم یادگیری بود.

"ویویان زی"

او گفته که سن کم او تاثیر مخربی بر زندگی دانشجویی “زی” نداشته است.

“چارلی کیل”( Charlie Keil) مدیر کالجی که زی در آنجا درس خوانده، گفت: وقتی از حضور یک دانشجوی ۱۲ ساله در دانشکده مطلع شدم،‌بسیار شگفت‌زده شدم. او مرا درگیر مباحث پیچیده حقوقی کرد و من را شگفت‌زده کرد.

وی ادامه داد: سن زی لزوما قابل توجه‌ترین نکته در مورد او نیست. به نظر می‌رسد،‌او با این ایده که می‌تواند از همه چیز یاد بگیرد،‌ به همه چیز نزدیک می‌شود. البته این ذهنیت برای تحصیل یک فرد حائز اهمیت است.

این دانشجوی چینی اعلام کرد پس از مقطع دکتری به صنعت زیست فناوری و یا دانشگاه وارد خواهد شد.

همچنین ببینید

پذیرش یک طرح از ایران در فراخوان دفتر منطقه‌ای WHO

پیرو فراخوان دفتر منطقه‌ای WHO جهت حمایت از طرح‌های تحقیقاتی با موضوع سرطان کودکان (Childhood …