دانش آموز البرزی در مسابقات بین المللی مخترعین مدال طلا گرفت

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ این دانش آموز از سوی فدراسیون مخترعین جهان به صورت مستقیم برای حضور درمسابقات بین المللی دعوت شده بود.

مهریار کرمی روز پنجشنبه  اظهار داشت: درسا منوری دانش آموز دبیرستان غیردولتی بهارستان آموزش و پرورش ناحیه یک کرج در سال یازدهم رشته ریاضی است.
وی تصریح کرد: ساخت یخچال IENP اختراع این دانش آموز البرزی است که می تواند تمام اقلام موجود در آن را فهرست کند، تاریخ تولید، تاریخ انقضا و وزن هر ماده را بنویسد و وقتی به تاریخ انقضای یک ماده نزدیک می شود به فرد اخطار می دهد.
این یخچال هشدار می دهد که این ماده در حال فاسد شدن است  یا وقتی مقدار یک ماده  جانمایی شده رو به اتمام بود به فرد اخطار می دهد که این ماده در حال تمام شدن است.
کرمی ادامه داد: در هفته اول استفاده ازاین یخچال علایق شما را بررسی می کند ، به طور مثال  اگر یک فرد هر روز پس از مصرف از غذا،  موادغذایی شیرین مصرف می کند بعد از یک هفته لازم نیست در یخچال را باز کند و وسیله مورد نظرش را بر دارد زیرا  این یخچال به صورت خودکار تمام اقلام شیرین موجود در آن را لیست کرده و به فرد پیشنهاد می دهد.
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش البرزعنوان کرد: مسابقه ی بین المللی bixpo۲۰۱۹ با شرکت ۵١ کشور و ١۶٠ نفر شرکت کننده در شهر گوانگجو کشور کره جنوبی برگزار شد.
وی بیان داشت: هزینه حضور دانش آموز در این مسابقات بین المللی از سوی فدراسیون مخترعین جهان تامین شده است.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد./

 

منبع: ایرنا

همچنین ببینید

رقابت ۲۰۰ دانش آموز یزدی در مسابقات ابتکارات و نوآوری

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ ۲۰۰ دانش آموز مقاطع مختلف تحصیلی در رشته‌های سازه خلاق، چرتکه …