دانش آموزان متدین و با انگیزه تربیت شود

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ حجت‌الاسلام «ابراهیم طهماسبی»، بر ضرورت حفاظت قلب از حسادت‌ها و تنگ‌نظری‌ها تأکید کرد و افزود: معرفتی خاص در جان مؤمنان درزمینه محبت امام حسین(ع) وجود دارد که منشأ آن قلب مؤمن بوده و به ‌مثابه یک دریا است.

امام جمعه کوهدشت با بیان اینکه باید معارف و فرهنگ عاشورا را به نسل جدید انتقال داد و نسل امروز را با معارف اهل بیت(ع) که همگی نور هستند، آشنا کرد،عنوان کرد: امام حسین(ع) قرآن ناطق است.

وی با اشاره به اینکه امروز دشمنان در پی ایجاد اختلاف در جمهوری اسلامی ایران هستند و با طرح دسیسه های مختلف می خواهند جوانان را به گمراهی بکشانند، بیان داشت: آمریکا باید بداند تا زمانی که امام حسین(ع) را داریم و در راه اهداف قیام عاشورا و انقلاب قدم بر می داریم، هرگز اهداف دشمنان تحقق نخواهند یافت.

حجت الاسلام طهماسبی در ادامه به آغاز سال تحصیلی اشاره کرد و گفت: آموزش‌ وپرورش دانش آموزان را متدین و با انگیزه تربیت کند.

وی سند تحول را قرآن محور بیان کرد و اظهار داشت: در کنار تعلیم و تحصیل دانش آموز نباید از بحث تربیتی غافل شد و در سایه برنامه های دینی و فرهنگی باید بنیه معنوی دانش اموز تقویت شود.

امام جمعه کوهدشت بر ضرورت کار انقلاب و جهادی در هر زمینه ای به ویژه در عرصه تعلیم و تربیت تأکید کرد و گفت: آموزش ‌وپرورش جای سیاسی بازی نیست، باید زمینه فعالتی اشخاص متدین و ولایی فراهم شود./

 

منبع: خبرگزاری شبستان

همچنین ببینید

جستجوی پنهانی والدین در تلفن همراه فرزندان صحیح است؟

یک روانشناس و عضو هیات علمی دانشگاه، در خصوص نگرانی والدین نسبت به حضور بیش …