دانش آموزان صدرا پرچمداران تحقق بیانیه گام دوم انقلاب در کشورند

رئیس سازمان مدارس علوم و معارف اسلامی صدرای ولایت کشور گفت: دانش آموزان مدارس صدرا پرچمداران تحقق بیانیه گام دوم انقلاب در کشور هستند.


به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛، حجت‌الاسلام حامد تقدیری امروز در جمع مدیران و دست اندرکاران مدارس صدرای ولایت استان یزد با اشاره به استعدادها  و توانایی های دانش آموزان مدارس صدرا اظهار داشت: دانش آموزان مدارس صدرا پرچمداران تحقق بیانیه گام دوم انقلاب در کشور هستند.

وی بابیان اینکه مشکلات بسیاری در حوزه فعالیت مدارس صدرا در کشور وجود دارد، افزود: به طور قطع با همدلی و هم افزایی در بین دست اندرکاران  و دلسوزان این مدارس و تعامل با آموزش و پرورش می توان بر مشکلات غلبه کرد.

تقدیری با اشاره به حساسیت های موجود در حوزه فعالیت های تربیتی بیان داشت: فعالیت در این حوزه نیازمند شهامت و پیگیری های خاص است.

وی تصریح کرد: نباید در مقابل مشکلات به ویژه برخی مشکلات قانونی زانو زد بلکه باید با ایستادگی، تفکر و شناخت ظرفیت ها به دنبال راهکارها بود.

تقدیری با اشاره به در پیش بودن اربعین حسینی بر لزوم حضور همه جانبه در این حماسه عظیم حسینی تاکید کرد و افزود: سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان یک دستگاه تبلیغی و ترویجی موظف به حضور فعال در این حماسه عظیم است.

رئیس سازمان مدارس علوم و معارف اسلامی صدرای ولایت کشور بر لزوم حضور دانش آموزان در این کلاس فرهنگ و حماسه حسینی تاکید کرد و گفت: دانش آموزان مدارس صدرای ولایت استان یزد با جلوداران این حرکت باشند.

حجت الاسلام علیرضا نجیمی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد با اشاره به فعالیت ۱۴ باب آموزشگاه علوم و معارف اسلامی صدرا در استان گفت: همزمان با یکم مهرماه یک هزار و ۲۴۰ دانش آموز سال تحصیلی جدید خود را در این مدارس آغاز کرده اند.

وی عنوان کرد: از مجموع دانش آموزان مدارس صدرای استان ۶۰۶ نفر دختر و ۶۳۴ نفر پسر هستند.

نجیمی تصریح کرد: همچنین ۶۷۹ دانش آموز در مقطع متوسطه دور اول و ۵۶۱ دانش آموز در مقطع متوسطه دور دوم در سال تحصیلی ۹۸-۹۹ در مدارس صدرا استان مشغول تحصیل شده اند.

وی با بیان اینکه مدارس صدرای استان از سال ۸۶ فعالیت خود را در استان آغاز کرده اند افزود: تاکنون یک هزار و ۳۶۰ دانش آموز از مدارس صدرا استان فارغ التحصیل شده اند.

نجیمی هدف از راه اندازی مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا را تربیت نیروی متخصص و متعهد طراز انقلاب اسلامی اعلام کرد و گفت: این هدف تنها با همت شما دانش آموزان، همراهی والدین و مشارکت سایر دستگاه های متولی از جمله آموزش و  پرورش استان محقق می شود./

 

منبع: مهر

همچنین ببینید

دانش آموز آذرشهری تهدید دوران کرونایی را به فرصت تبدیل کرد

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل …