«دانش‌آموز» محور تحولات سیاسی

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ دانش آموزان اساس تحولات جامعه هستند، بر این اساس باید به دانش آموزان آنقدر بها داده شود که محور تحولات در همه ابعاد جامعه به ویژه سیاسی باشند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در مراسم یوم‌الله ۱۳ آبان همدان، با بیان اینکه رابطه ایران و آمریکا همانند رابطه موسی(ع) و فرعون است، اظهار کرد: فرعون امکانات زیادی داشت و مردم در ظاهر توان مقابله با او را نداشتند و بارها مردم طرفدار موسی(ع) ترسیدند و گفتند این مایه فساد و تباهی را نمی‌توان از بین برد اما موسی(ع) آن‌ها را قوی کرد و در برابر فرعون به قدرت رساند.
علی آقامحمدی، با اشاره به اینکه کسی جرأت مقابله با آمریکا را درگذشته نداشته است، اضافه کرد: امروز هیمنه آمریکا در عراق و سوریه توسط فرزند همدان، سردار شهید حسین همدانی شکسته شد به طوریکه او با ایستادگی توانست ۳۰ هزار بسیجی از علوی‌ها ساماندهی کند که با شمشیر ذوالفقار مولای خود شهادت‌طلب شده و در نهایت با مبارزه نیروهای غیور لشگر شهید همدانی، امروز سایر کشورها جرأت پیدا کردند تا در برابر استکبار آمریکا ایستادگی کنند.
وی، با بیان اینکه امروز در همایش عظیم پیاده‌روی اربعین حضور ۲۲ میلیون جمعیت و خلق حماسه عظیم توسط آدم‌های معمولی دنیا را به فکر فرو برده است، تصریح کرد:  خلق حماسه نیازمند اسلحه است، درست است اما کل کار را در خلق حماسه انجام نمی‌دهد بلکه این اراده انسان‌هاست که امر را محقق می‌کند. جهادی که امروز شما دانش آموزان انجام داده‌اید با هیچ عبادتی قابل‌مقایسه نیست و حضور شما از هر عبادتی بالاتر بوده و ثواب هزاران حج را به خود اختصاص می‌دهد.
وی با بیان اینکه امروز دانش آموزان با حضور خود به زیارت امام عصر(عج) آمده‌اند، ادامه داد: شما امروز آمده‌اید که پیام «ما همراه امام زمان خود هستیم» را به گوش جهانیان برسانید و بگویید اینجا کربلا نیست که امام عصر خود را تنها بگذاریم بلکه در معیت امام زمان(عج) هستیم.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: امروز آمریکا با تحریم‌های خود فکر می‌کند می‌تواند ملت ایران را از پای درآورد و با شکست هر باره در موارد تحریم اقدام خود را چند باره تکرار می‌کند این در حالیست که تنها حماقت خود را در اعمال تحریم‌ها به دنیا نشان می‌دهد و باید بترسد از روزی که فرمان داده شود و شیعیان بصره جلوی صدور نفت را بگیرند.
وی ادامه داد: یک روزی گفتند اگر به آمریکا دست بزنید دنیا به هم می‌ریزد، دست زدیم چیزی نشد، بعد گفتند وارد خاک آمریکا شویم خطر دارد، وارد شدیم و سرافراز رفت‌وآمد کردیم و همچنان ما را تهدید کردند که با تجهیزات آمریکا کاری نداشته باشیم وگرنه دنیا نابود می‌شود، با نابودی پهپاد آمریکا به قدرت تسلیحات خود افزودیم و در نهایت ما پیروز میدان شدیم و کاری از دست آمریکا برنیامد و دریافتیم آمریکا در طول این سال‌ها به دنبال برده گری ایران بوده است.
آقامحمدی از دانش آموزان خواست تا خود را دست‌کم نگیرند و گفت: روزی که محصل بودیم و در شهر ما سکوت بود همچنین مدام به ما می‌گفتند نگاه چپ به شاه نکنید چرا که شما کاره‌ای نیستید اما ما در پناه جلسات قرآن با حضور معلمان برجسته تاریخ توانستیم مرحله‌به‌مرحله به پیروزی انقلاب دست‌یابیم. در آن زمان تمام شخصیت‌های برجسته نظام از مقام معظم رهبری تا مقام‌های دیگر در کشور به دعوت دانش آموزان همدانی به این شهر آمده و علیه رژیم شاه صحبت کردند.
وی خطاب به دانش آموزان اظهار کرد: شما مهم هستید و در حال حاضر اساس تحولات جامعه در دست شماست، باید محور شوید و  با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب که برای شما ذکر شده، جز به‌جز به آن عمل کنید چرا که امید رهبر معظم انقلاب برای ادامه این راه به شما دانش آموزان است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از دانش آموزان درخواست کرد تا این بار را بردارند و محور و رهبر باشند تا سایرین با مشاهده توان تحول در دانش آموزان به یاری آن‌ها بشتابند و یادآور شد: اگر می‌خواهید مهد تحولات باشید، باید جلسات قرآن را به منازل خود ببرید. وی ادامه داد: روزی در قبل از انقلاب در همدان ۱۴ جلسه قرآن بود که ۱۵۰  شهید از آن جلسات بودند اما امروز ۱۴۰ جلسه با ۲۵۰۰ قرآن آموز در همدان حضور دارند و باید در همدان ۱۰ هزار جلسه قرآن داشته باشیم، این شأن همدان است که همه باید همت کنیم جلسات را بگذاریم.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان یادآور شد: به قرآن برگردید، جلسات را راه بی اندازید، محور جوانان باشند و والدین میدان بدهند تا جوانان در راستای مفاهیم قرآن شکوفا شوند.
در ادامه مراسم دانش آموزان سراسر استان با سر دادن شعار «مرگ بر آمریکا» و «ماییم انصار حسین بن علی(ع)» مسیر آرامگاه بوعلی سینا تا میدان امام را طی کردند./

 

منبع: همدان پیام

همچنین ببینید

همه چیز درباره کودکان کار اینستاگرامی

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛اینستاگرام را باز می‌کنم. صفحات شناسنامه‌داری را می‌بینم که پیش از …