دانش‌آموزان کردستانی در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب گام بردارند

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ رشید قربانی پیش‌از ظهر امروز در اجلاسیه شهدای فرهنگی و دانش‌آموزان استان کردستان که در اردوگاه شهید سلیمان خاطر این شهر برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و تبریک هفته وحدت اظهار داشت: قدردانی از شهدا و خانواده‌های معظم آنان وظیفه تک‌تک مسئولان است و بهترین مسیر برای طی کردن راه شهدا «بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی» است.

وی با تاکید بر اینکه باید دانش‌آموزان با محتوای بیانیه گام دوم انقلاب آشنا و در این راستا گام بردارند، افزود: انقلاب اسلامی منعطف بوده اما منفعل نیست و شعارهای آن متناسب با طبیعت انسان و در تاریخ همیشه ماندگار است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان با بیان اینکه «امیدواری به آینده» کلید قفل حل بسیاری از گره‌هاست، گفت: باید ایمان و امید داشته باشیم که نظام جمهوری اسلامی ایران در آینده موفق و مشکلات موجود هیچ تأثیری در تضعیف نظام ندارد.

وی تاکید کرد: جوانان باید به علم و معنویت توجه ویژه‌ای داشته باشند چراکه کشورهای غربی قدرت خود را توسعه داده و ما نیز باید از توسعه پایه‌های علمی حمایت کرده تا بر قدرت و ثروت خود تأثیرگذار باشیم.

قربانی با یادآوری اینکه مقام معظم رهبری همواره بر ماندگاری شعارهای انقلاب اسلامی تاکید دارند، تصریح کرد: انقلاب اسلامی قدرتمند است اما از قدرت خود برای تجزیه حقوق دیگران و‌ ظلم به مردم استفاده نمی‌کند بلکه این قدرت ابزاری جهت دفاع از مظلومان است.

وی بیان کرد: انقلاب اسلامی بستر مشارکت را فراهم کرده چراکه قبل از انقلاب مردم نقشی در انتخاب مدیران نداشتند اما هم‌اکنون مسئولان توسط خود مردم انتخاب می‌شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بیان کرد: قدرت معنویت، ارتقاء ایمان معنوی و بصیرت‌دینی و سیاسی جوانان باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد چراکه نسل جوان می‌تواند زمینه پیشرفت کشور را فراهم کند.

قربانی با تاکید بر تداوم راه شهدا یادآور شد: اگر بیانیه گام‌ دوم انقلاب را توشه راه خود قرار دهیم، قطعً به نتایج مطلوبی دست می‌یابیم./

منبع: خبرگزاری تسنیم

همچنین ببینید

اجرای طرح سه شنبه های قصه گویی در شهرستان بهارستان

 سومین جلسه طرح سه شنبه های قصه گویی بهارستان با هدف غنی سازی اوقات فراغت …