دانش‌آموزان شهید نحوه تحقق زندگی هدفمند را اثبات کردند

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی صبح امروز در مراسم یادواره 36 هزار شهید دانش آموز و شهید فهمیده که در محل نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار شد، گفت: برگزاری این یادواره و یادآوری ۳۶ هزار شهید دانش آموز اهمیت زیادی دارد اما امسال این یادآوره مزیت ویژه ای دارد و آن برگزاری این مراسم در مشهد و در این ایام سوگواری است.
وی افزود: توجه به عظمت شهید فهمیده یک راهبرد ارزشمند در عرصه زندگانی آنهاست، عرصه دانش آموزی آن زمان که به بلوغ نزدیک می شود در محیط آموزشی از این جهت حساس است که‌ یک موقعیت تصمیم گیری در زندگی است.
آیت الله علم الهدی اظهار کرد: دوره‌ فکر و اندیشه‌ یک دانش آموز زمانی اهمیت دارد که با سوال در آینده می خواهم چکاره شوم رو به رو می شود و در راستای پاسخ به این سوال رشته‌ی دانشگاهی خود را هم انتخاب می کند.
وی افزود: توجه به حرکت مجاهدانه شهدای دانش آموز و شهید فهمیده، راهبردی است که ببینید می خواهید چکاره شوید در واقع دانش آموزان شهید ثابت کردند یک زندگی هدفمندانه چگونه تحقق می یابد.
امام جمعه مشهد تصریح کرد: توجه به عظمت شهدایی مانند شهید فهمیده راهبردی ارزشمند در عرصه زندگانی آنها است، به دلیل حساسیت در موقعیت تصمیم‌گیری راهبردی در عرصه زندگی، دوران دانش‌آموزی و بلوغ بسیار حساس است، دوره انتقال دانش‌آموز به محیط دانشگاه، زمان فکر و اندیشه دانش‌آموز است.
وی با بیان اینکه انتخاب رشته تحصیلی از بزرگترین دغدغه‌های دانش‌آموزان است افزود: دورنمای افکار دانش‌آموز سبب انتخاب رشته تحصیلی او می‌شود و توجه به وضعیت زندگی و حرکت مجاهدانه دانش‌آموزانی مانند شهید فهمیده بیانگر وجود راهبرد برای دانش‌آموزان در ارتباط با انتخاب آینده خود است.
آیت الله علم الهدی خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان باید در آینده زندگی هدفمندانه داشته باشند، یک جوان و نوجوان دانش‌آموز باید در انتخاب رشته تحصیلی خوب به آینده و هدف آن بیندیشد.
وی با اشاره به اینکه سعادتمندترین انسان‌ها کسی است که در تلخی و شیرینی زندگی به یک عاقبت سعادتمندانه غرق در نعمت‌های پروردگار برسد افزود: شهدای دانشجو این مسیر را انتخاب کرده و هدف خود قرار دادند.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: شهید فهمیده با گذراندن سختی‌ها و ناکامی‌ها به زندگی ابدی و پرنور رسید که نام آن شهادت است.
وی افزود: دنیای فرورفته در نفسانیت و حرکات شیطانی مفهوم شهادت را درک نمی‌کند اما ما ایرانیان مسلمان هستیم و معاد را به عنوان اصل زندگی شناخته‌ایم.
امام جمعه مشهد اظهار کرد: شهادت برای شهدایی مانند فهمیده به صورت تصادفی نبود، بلکه وی این مسیر را برای خود برگزیده و به سوی آن حرکت کرد لذا امید است دانش‌آموزان با الگوبرداری از این جوان شهید بتوانند زندگی و آخرت خود را بیمه کنند./

 

منبع:راه دانا

همچنین ببینید

غرق شدن کودک زنجانی در رودخانه گوران

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ فرمانده انتظامی شهرستان خدابنده از غرق شدن کودک 10 ساله در …