خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : شنبه - ۵ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 26 November - 2022
1
ایچنا گزارش می دهد؛

دانش‌آموزان دبستانی از اول آذر به مدرسه می‌روند

  • 15 آبان 1400 - 20:29
دانش‌آموزان دبستانی از اول آذر به مدرسه می‌روند
سرپرست وزارت آموزش و پرورش از مجوز بازگشایی مدارس ابتدایی از اول آذرماه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: امروز اولین گروه از دانش‌آموزان یعنی دوره متوسطه دوم به مدارس رفتند و مدارس براساس الگویی که طراحی کردند، ظرفیت‌های موجود برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی دانش‌آموزان را در یک تا سه گروه برای آموزش حضوری دعوت می‌کنند.

وی افزود: از رئیس جمهور که بیشترین  دغدغه را برای بازگشایی مدارس دارند، تشکر می‌کنم و با همراهی ستاد ملی کرونا  مجوز بازگشایی مدارس ابتدایی را دریافت کردیم و از اول آذر دانش‌آموزان دوره متوسطه اول و ابتدایی به صورت حضوری به مدرسه خواهند رفت.

همچنین علیرضا کمره‌ای سخنگوی وزارت آموزش و پرورش گفت: شرایط متفاوتی را در بازگشایی‌ مدارس داریم و یکی از مسائل اساسی فاصله‌گذاری اجتماعی است بنابراین ممکن است برخی مدارس، دانش‌آموزان را گروه‌بندی کنند و در روزهای مختلف در مدرسه حاضر شوند که روز و ساعت حضور توسط مدارس اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی افزود: مسائل بهداشتی باید از سوی مدیران مدارس دقیق رعایت شود، تهویه کلاس‌های درس و فاصله‌گذاری اجتماعی بسیار مهم است؛ آموزش تا زمانی که شرایط کرونا وجود دارد به صورت ترکیبی از حضوری و مجازی است اما اگر تراکم جمعیت در کلاس درس زیاد نباشد، مدارس می‌توانند تمام روزهای هفته را آموزش حضوری داشته باشند.

  • منبع : تسنیم

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب