خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : جمعه - ۸ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Friday - 30 September - 2022
2
ایچنا گزارش می دهد؛

دانش‌آموزان ایرانی بر سکوی اول مسابقات اختراعات جهانی هندوستان

  • 30 آذر 1400 - 13:25
دانش‌آموزان ایرانی بر سکوی اول مسابقات اختراعات جهانی هندوستان
دبیر علمی جشنواره دانش‌آموزی ابن‌سینا از کسب مقام نخست ایران در مسابقات اختراعات جهانی هندوستان 2021(INEX2021) خبر داد و گفت: دانش‌آموزان ایرانی در این مسابقات موفق به کسب 3 مدال طلا در گروه‌های الکترونیک، هوش مصنوعی و برنامه‌نویسی شدند.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، مهدی رشیدی جهان دبیر علمی جشنواره دانش‌آموزی ابن سینا درباره مسابقات اختراعات جهانی هندوستان ۲۰۲۱ (INEX2021) که از تاریخ ۱۳ تا ۱۶ دسامبر (۲۲ تا ۲۵ آذر ماه) برگزار شد، اظهار کرد: این مسابقه هر ساله تحت حمایت فدراسیون جهانی مخترعین و سازمان مالکیت‌های معنوی توسط سازمان مخترعان هند برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: این مسابقات امسال نیز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با حضور دانش‌آموزان و دانشجویانی از ۳۰ کشور به صورت حضوری و همچنین برخط برگزار شد.

رشیدی جهان اضافه کرد: ۳ تیم برتر از برگزیدگان ششمین جشنواره دانش‌آموزی ابن سینا به مسابقات اختراعات جهانی هندوستان اعزام شدند که تیم ایران در مجموع به عنوان نخست این دوره از مسابقات دست یافت.

وی درباره مقام‌ها و مدال‌های دانش‌آموزان ایرانی در این دوره از مسابقات افزود: ۳ تیم ایرانی شرکت کننده در این مسابقات موفق به کسب ۳ مدال طلا در گروه‌های الکترونیک، هوش مصنوعی و برنامه‌نویسی شدند؛ همچنین در این برنامه یکی از تیم‌های ایرانی موفق به کسب جایزه ویژه این مسابقات و کاپ اختراعات از این مسابقات شد.

وی اضافه کرد: تیم متشکل از مهربد بنی عامریان و آروین یعقوبی به مدال طلا و جایزه ویژه مسابقات دست یافتند و تیم ۲ نفره بهنام کریمی و علیرضا جعفری نیز دیگر تیم طلایی ایران در این مسابقات بود، همچنین تیم متشکل از حسن کاکانژادی و کوشا رستمی نیز به مدال طلا در این دوره از مسابقات رسیدند.

رشیدی جهان با اشاره به تغییر شکل در برگزاری هفتمین جشنواره دانش آموزی ابن سینا گفت: شروع هفتمین جشنواره دانش‌آموزی ابن سینا از بهمن ماه امسال خواهد بود و در رویدادهای مختلف برگزار خواهد شد.

  • منبع : فارس

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب