دادستان اصفهان: پرونده سقوط کودک سنگ‌نورد در دادسرای لنجان پیگیری می‌شود

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ 29 شهریورماه بود که کودکی 8 ساله به نام� آرمان غیاثی در جریان مسابقه سنگ‌نوردی داخل سالن که بدون اخذ مجوزهای لازم در سالن ایثار فولادشهر اصفهان برگزار شد، به دلیل قصور دست‌اندرکاران از ارتفاع زیاد سقوط کرد و دچار آسیب جدی شد.

آرمان که دچار شکستگی سر، لگن، دست و پا و آسیب شکمی شده بود به حالت کما فرو رفت و در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان الزهرا (س) اصفهان بستری شد. خبرها حاکی از بهبود سطح هوشیاری این کودک دارد اما آرمان هنوز در کما به سر می‌برد.

دادستان عمومی و انقلاب اصفهان، درباره پیگیری حقوقی و قضایی این حادثه اظهار داشت: اداره ورزش و جوانان استان درباره این اتفاق گزارشی به دادسرای شهرستان لنجان ارائه داده و دادستان لنجان در این خصوص پرونده‌ای تشکیل داده است که در شعبه بازپرسی در حال رسیدگی است.

علی اصفهانی افزود: 3-4 روز پیش این موضوع را پیگیری کردم و پدر آرمان یا وکیل او هنوز شکایتی در این خصوص انجام نداده‌اند و ممکن است در این چند روز شکایتی ثبت کرده باشند. به هر حال تحقیقات این پرونده انجام می‌شود و با مسببان و مقصران این حادثه طبق قانون برخورد خواهد شد.

وی ادامه داد: ما گزارشی که اداره ورزش و جوانان استان اعلام کرده را پیگیری می‌کنیم و اگر پدر آرمان غیاثی نیز شکایت کند، پس از انجام تحقیقات و کار کارشناسی اگر کسی تقصیر و کوتاهی داشته است با او برخورد می‌شود.

به این گزارش، در گزارش مقدماتی که از سوی هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان اصفهان منتشر شد، 4 عامل در این حادثه دخیل بوده است؛ خطای انسانی در مرحله نخست از سوی حمایت‌چی اتفاق افتاده و در مورد نونهالان نفر دوم (سرداور) باید شخصاً صندلی فرود را کنترل یا تفویض اختیار به داور مسیر می‌کرده تا موارد خطا و ایمنی را چک کند اما متأسفانه این مورد انجام نشده است.

همچنین دیواره سالن برگزاری مسابقات سنگ‌نوردی در حد استاندارد لازم برای برگزاری مسابقات نبوده و تشک‌هایی که به تعداد کم و غیراستاندارد بوده در کل ایمنی مسیر صعود رعایت نشده است.

از سوی دیگر، مسابقات بدون هماهنگی و بدون اخذ مجوز از هیئت استان برگزار شده است، سالن ورزشی ایثار فولادشهر بدون دریافت مجوز اقدام به در اختیار قرار دادن این مکان ورزشی کرده است و متأسفانه پس از رخ دادن این اتفاق، عدم اطلاع‌سانی از سوی باشگاه و عوامل برگزارکننده دست به دست هم داده و این اتفاق بسیار تلخ برای جامعه کوهنوردی و ورزشکاران این رشته رخ دهد.

پس از سفر رئیس فدراسیون کوهنوردی به اصفهان، بازدید از سالن محل برگزاری مسابقه و همچنین برگزاری کمیته انضباطی در هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان، گزارش تکمیلی و میزان قصور هر یک از مقصران حادثه از سوی فدراسیون کورهنوردی در اختیار وزارت ورزش و اداره‌کل ورزش و جوانان استان اصفهان قرار گرفته است./

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

همچنین ببینید

رئیس جمهور منتخب ازخانه کودکان کار یاسر بازدید کرد

رئیس جمهور منتخب همزمان با عید سعید غدیرخم از خانه کودکان کار یاسر که به …