خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : سه شنبه - ۱۱ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Tuesday - 31 January - 2023
0
ایچنا گزارش می دهد؛

کتاب خنده‌های پرتقالی و زنجبیلی وارد بازار نشر کودک شدند

  • 19 آذر 1400 - 12:59
کتاب خنده‌های پرتقالی و زنجبیلی وارد بازار نشر کودک شدند
رفیع افتخار نویسنده کودک و نوجوان از انتشار دو کتاب جدید خود با عناوین «خنده‌های پرتقالی» و «خنده‌های زنجبیلی» برای کودکان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، رفیع افتخار نویسنده کودک و نوجوان از انتشار دو کتاب جدید خود با عناوین «خنده‌های پرتقالی» و «خنده‌های زنجبیلی» برای کودکان خبر داد.

«طلسم خانه‌ عنکبوت‌ها»، «برعسوس»، «برسد به دست دوست»، «دنیای آرزوها»، «از ورای یک خاطره»، «تعطیلات بامزه یخمک»، «ساپروفیت»، «شب‌نشینی با عموبسک»، «راز صورتی من»، «پنبه و پری و پستچی»، «کلاس اولی‌ها» و «شاه در قاب» آثار پیشین این‌مولف هستند.

افتخار درباره مضمون کتاب‌ تازه خود گفت: از آنجایی که معتقدم بچه‌ها به فضای شاد اقبال زیاد نشان می‌دهند و شادی و نشاط را حق آنان می‌دانم سعی می‌کنم بیشتر داستان‌های دارای مخاطب کودک و نوجوانم از چنین فضایی بهره‌مند یا لااقل ا ز درون‌مایه طنز برخوردار باشد؛ ضمن اینکه درصدی از بچه‌های کتاب‌خوان نیز صرفاً دنبال کتاب و داستان‌های حاوی طنز و شوخی هستند.

«خنده‌های پرتقالی» شامل ١٢ داستان طنز نوجوان برای گروه سنی ۱۲ تا ۱۵ سال است. نشر آرون این کتاب را در ١٠۴ صفحه با شمارگان ١١٠٠ جلد و قیمت ٣۵ هزار تومان عرضه کرده است.

این‌عضو انجمن نویسندگان کودک و نوجوان همچنین از ورود کتاب «خنده‌های زنجبیلی» به بازار نشر کتاب کودک خبر داد و افزود: این کتاب نیز اثری طنز با داستان‌های پر کشش و شیرین است که شادی در کنار تأمل را برای کودکان و نوجوانان به ارمغان می‌آورد.

خنده‌های پرتقالی و زنجبیلی وارد بازار نشر کودک شدند

این کتاب هفتمین اثر طنز رفیع افتخار است که مرضیه قائدی تصویرگری آن را انجام داده و نشر جمال آن را با قیمت ٢٨ هزار تومان به بازار نشر کتاب کودک عرضه کرده است.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

… خاله با صدایی که رگه‌های حسادت در آن مشهود است می‌گوید: «شنیدم این مدلش خیلی گرونه، پنج شش تومنی می‌ارزه نه؟»
و به بچه‌هایش تشر می‌زند: «آقا کوچول،آقا موچول، از کنار اون تلویزیون بکشین کنار.» و عصبی بشقاب میوه‌اش را می‌کوبد به میز: «چه می‌شد اگر دروغم کنتور داشت!»

  • منبع : مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب