خدمات توانبخشی به 240 دانش آموز با نیازهای ویژه استان ارائه شد

رییس آموزش و پرورش استثنایی کردستان از اجرای طرح خدمات حمایتی،درمانی و توانبخشی برای 240 دانش آموز با نیازهای ویژه استان خبر داد.


به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ خلیل رنجبر با اعلام این خبر اظهار کرد: طرح خدمات درمانی و توانبخشی با تشکیل 169 پرونده حمایتی برای 240 دانش آموز با نیازهای ویژه با اختصاص هزینه ای بالغ بر50 میلیون تومان در سال تحصیلی گذشته اجرا شد.
وی افزود: از اواخر مهرماه جاری سامانه خدماتی حمایتی برای ثبت مدارک پزشکی دانش آموزان با نیازهای ویژه در سال تحصیلی جاری فعال خواهد شد و تا 15 اسفند ماه متقاضیان واجد شرایط می توانند جهت دریافت خدمات و کمک هزینه با ارائه مدارک و فاکتور های معتبر از طریق سامانه جامع بهداشت اقدام کنند.
رییس آموزش و پرورش استثنایی استان گفت: این خدمات حمایتی در مقاطع پیش دبستانی، آمادگی، ابتدایی، متوسطه حرفه ای و متوسطه پیش حرفه ای ویژه دانش آموزان با نیازهای ویژه اجرا می شود، همچنین این خدمات به دانش آموزان تلفیقی که در مدارس عادی مشغول به تحصیل می باشند ارائه می شود.
رنجبر افزود: این طرح شامل خدمات بستری و جراحی، داروهای مستمر،آزمایش های پزشکی، سونوگرافی, آندوسکوپی،آنژیوگرافی،MRI ،عینک ، تبلت،اندام مصنوعی، رادیولوژی،اکو، نوارمغز،پروتز،اورتز، اسپیلنت، صندلی چرخ دار، واکر، عصا، کفش های طبی،سمعک و کاشت حلزون می شود که امسال خدمات جدیدی همچون دندانپزشکی و تعمیر و تعویض, پروتز کاشت حلزون به آن اضافه شده است.
رنجبر بیان کرد: خدمات توانبخشی از قبیل گفتار درمانی، کار درمانی، خدمات مشاوره‌ای برای دانش‌آموزان و اولیای دانش آموزان با استفاده از ابزارهای خاص، روش های آموزش و تجهیزات ویژه در مدارس ومراکز با نیازهای ویژه ارائه می‌شودواین خدمات زمینه پرورش قوای فکری و جسمی دردانش آموزان با نیاز ویژه فراهم می کند.
رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی در پایان یادآورشد: تجهیزات توانبخشی ،ویلچر، واکر، سمعک و عینک و خدمات گفتاردرمانی و کاردرمانی به صورت رایگان عرضه می‌شود و دانش آموزانی که بیماری های مادام العمر دارند و باید داروهای خاص مصرف کنند تا اتمام دوران تحصیل داروهای مورد نیاز را بصورت رایگان دریافت می‌کنند./

 

منبع:ایسنا

همچنین ببینید

همه چیز درباره کودکان کار اینستاگرامی

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛اینستاگرام را باز می‌کنم. صفحات شناسنامه‌داری را می‌بینم که پیش از …