خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : شنبه - ۵ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 26 November - 2022
2
ایچنا بررسی می کند ؛

خبر رئیس جمهور از فراهم شدن مقدمات بازگشایی مدارس / مهرماه مدارس حضوری می شود یا غیر حضوری ؟

  • 18 شهریور 1400 - 18:26
خبر رئیس جمهور از فراهم شدن مقدمات بازگشایی مدارس / مهرماه مدارس حضوری می شود یا غیر حضوری ؟
از مشکلات تعطیلی مدارس می توان به این موضوع اشاره داشت که والدین شاغل هنگام تعطیلی مدارس برای مراقبت از فرزندان خود به احتمال زیاد از کار می‌افتند و این امر منجر به کاهش دستمزد می‌شود

خبرگزاری ایچنا ؛ امروز جلسه روسای کمیته های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا روز پنج شنبه درحضور آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور برگزار شد . رئیسی در بخشی از اظهارات خود در این جلسه با بیان اینکه با تحقق ۴ گام تحولی، مقدمات لازم برای برداشته شدن گام‌های بعدی فراهم شده است، خاطرنشان کرد: امروز مقدمات لازم برای بازگشایی مراکز علمی، آموزشی و مدارس به‌عنوان گام پنجم و نیز کاهش محدودیت برای فعالیت‌های اقتصادی و کسب‌وکارها با جایگزینی محدودیت‌های هوشمند به‌عنوان گام ششم مهیا شده است که در آینده نزدیک عملیاتی خواهد شد.

لازم به ذکر است که دکتر منادی رئیس کمیسیون آموزش مجلس اخیرا در گفتگویی  با بیان اینکه آموزش حضوری دانش آموزان به صورت تدریجی خواهد بود، گفته است : امیدواریم با برنامه وزارت بهداشت واکسیناسیون ۱۵ میلیون دانش آموز، یک میلیون معلم، ۳.۵ میلیون دانشجو، ۸۰ هزار استاد دانشگاه و ۱۸۰ هزار دانشجوی دانشگاه های علوم پزشکی تکمیل شود و حوزه آموزش بار دیگر به صورت کاملا حضوری تداوم داشته باشد.

البته منادی این نکته را هم افزوده است که با توجه به توضیحات ارائه شده از جانب وزرای مربوطه اول مهرماه مدارس و دانشگاه‌ها به صورت غیرحضوری بازگشایی خواهد شد.

تعطیلی مدارس در ایام همه گیری ویروس منحوس کرونا ، اما مشکلات زیادی را مدارس و دانش آموزان به وجود آورده است . از وقفه در یادگیری دانش آموزان تا انزوای اجتماعی میان آنها را می توان از جمله این مشکلات تعطیلی کلاس ها و مدارس عنوان کرد . مدارس قطب فعالیت اجتماعی و تعامل انسانی هستند با تعطیلی مدارس، بسیاری از کودکان و جوانان ارتباط اجتماعی خود را که برای یادگیری و توسعه ضروری است از دست می‌دهند. از دیگر مشکلات تعطیلی مدارس می توان به این موضوع اشاره داشت که والدین شاغل هنگام تعطیلی مدارس برای مراقبت از فرزندان خود به احتمال زیاد از کار می‌افتند. این امر منجر به کاهش دستمزد می‌شود و بر بهره وری تأثیر منفی می‌گذارد.

آنچه مشخص است ، فعلا برنامه دولت برای بازگشایی حضوری مدارس در مهرماه مشخص نیست و باید دید واکسیناسیون ۱۵ میلیون دانش آموز چه مدت زمان خواهد برد .

 

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب