خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : دوشنبه - ۸ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 29 May - 2023
2

خانه کودک برای بچه های بدسرپرست و بی سرپرست زرند راه اندازی شد

  • 26 شهریور 1398 - 11:52
خانه کودک برای بچه های بدسرپرست و بی سرپرست زرند راه اندازی شد

مدیر کل بهزیستی استان کرمان گفت: با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال خانه جدید کودکان و نوجوانان خیریه مهدیه الفاطمه در زرند برای نگهداری کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بدسرپرست به بهره برداری رسید. به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ طی آیینی با حضور بابایی مدیر کل دفتر امور کودکان کشور،  خاکی معاون دفتر کودکان، موسوی  مشاور […]

مدیر کل بهزیستی استان کرمان گفت: با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال خانه جدید کودکان و نوجوانان خیریه مهدیه الفاطمه در زرند برای نگهداری کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بدسرپرست به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ طی آیینی با حضور بابایی مدیر کل دفتر امور کودکان کشور،  خاکی معاون دفتر کودکان، موسوی  مشاور بهزیستی کشور ،عباس صادق زاده مدیر کل بهزیستی استان کرمان، فرماندار زرند و جمعی از مدیران بزرگترین خانه کودکان و نوجوانان شهرستان زرند به بهره برداری رسید.

در این مراسم محمد ابراهیمی رئیس بهزیستی زرند ضمن تقدیر و تشکر از حضور مدیران کشوری و استانی در شهرستان زرند با اعلام اینکه مجموعه‌ای همچون بهزیستی به دنبال ارتقای سلامت اجتماعی است گفت:خوشبختانه اداره بهزیستی زرند با حمایت‌های مردم خیر اندیش در حوزه‌های پیشگیری وتوانمند سازی‌های اجتماعی گام‌های خوبی را برداشته است.

رئیس اداره بهزیستی زرند نقش خیرین را در ارائه خدمت به جامعه هدف بهزیستی بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: خیرین بازوان توانمند بهزیستی هستند که بدون هیچگونه چشم داشت در خصوص رسیدگی به جامعه هدف بویژه کودکان بی سرپرست و نیازمند گام‌های موثری برداشته اند.

ابراهیمی رئیس اداره بهزیستی زرند در پایان از هزینه ۱۵ میلیارد ریالی برای احداث این مجموعه خبر داد و گفت: این خانه به مساحت ۵۰۰ متر مربع و در زمین به مساحت ۱۰۰ قصب به بهره برداری رسیده و امیدواریم در آینده‌ای نزدیک شاهد رشد و شکوفائی این مرکز باشیم.

عباس صادق زاده مدیر کل بهزیستی استان کرمان نیز ضمن ابراز خرسندی از افتتاح این مرکز افزود: ۷ مرکز نگهداری در شهرستان زرند به کودکان و نوجوانان در حال ارائه خدمات است که در این زمینه بیش از ۱۵۲ کودک در حال دریافت این خدمات هستند.

مدیر کل بهزیستی استان کرمان به جمعیت ۱۱ درصدی کودکان بد سرپرست و بی سرپرست در شهرستان زرند اشاره کرد و افزود: بیش از ۲۷۰ نفر از بچه ها در این شهرستان تحت پوشش خدمات این مجموعه قرار دارند.

او هزینه‌های ترخیص، بیمه‌های پرسنل خانه‌های کودک و نوجوان را از مهمترین مشکلات این مراکز عنوان کرد و گفت: یکی از دلایل  ماندگار نبودن کارکنان در این مراکز در یافت هزینه‌های کم در همه بخش‌ها است که امیدواریم با مساعدت مدیران ارشد شاهد افزایش این ارقام باشیم.

صادق زاده به مسئولیت‌های بالای این مراکز اشاره کرد و اظهار داشت:خانه کودکان و نوجوانان نقش مهمی در تربیت و همراه کردن کودکان با جامعه داشته و این مراکز سعی دارند فرزندان را در فضایی شبیه خانواده رشد پیدا کنند.

علی صادق زاده فرماندار زرند نیزضمن تقدیر و تشکر از مجموعه‌های صنعتی و خیرین این شهرستان به بیان اهمیت کار بهزیستی در زمینه‌های اجتماعی، خدمت به محرومین به ویژه معلولین و ارائه آموزش‌ها و فعالیت‌های پیشگیرانه در زمینه‌های مختلف از جمله آسیب‌های اجتماعی و توانمندسازی جامعه هدف پرداخت و برون سپاری فعالیت‌های این نهاد را اقدامی مثبت در جهت ارتقاء سطح خدمات عنوان کرد.

فرماندار شهرستان زرند تصریح کرد:سازمان بهزیستی سعی دارد با بهبود شرایط خانه‌های کودکان و نوجوانان سرپناهی مناسب و امن همراه با خدمات و فعالیت‌های حرفه‌ای در جهت سلامت جسمی، اجتماعی، روانی و شرایط رشد و بالندگی معنوی و اجتماعی و علمی و خودکفایی را برای این کودکان فراهم آورد.

او در پایان ضمن تقدیر از عملکرد مثبت مجموعه بهزیستی در شهرستان، از مسئولین حاضر درخواست کرد با صیانت از حقوق معلولین و جامعه هدف در راستای فرهنگ سازی این امر به صورت عمومی به نحوی پویا و خودجوش سهیم شوند.

در پایان این مراسم که با شعر خوانی و اجرای برنامه‌های فرهنگی کودکان این مرکز همراه بود  هدایائی نیز به این کودکان اهدا شد./

 

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب