خاطره آقای وزیر از روز اول مدرسه‌اش

وزیر آموزش و پرورش به بیان خاطره‌ای از روز اول مدرسه خود پرداخت و گفت: برای هر دانش آموز و هر خانواده‌ای روز اول مدرسه خاطره انگیز است. شوق یادگیری و به همراهش ترسی از اینکه چه شرایطی در انتظار ماست، در روز اول مهر دیده می شود. روز اول مدرسه گریه نمی کردم، هرچند ناشناخته‌ها باعث تشویش‌هایی می‌شد ولی برقراری ارتباط با معلم به سرعت باعث کاهش این تشویش‌ها می‌شد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛

محسن حاجی میرزایی در حاشیه مراسم آغاز سال تحصیلی غنچه‌ها و شکوفه‌ها که در دبستان پسرانه تشیع آموزش و پرورش منطقه ۱۹ تهران برگزار شد با بیان اینکه خوشبختانه امسال بیش از ۲ درصد رشد ثبت نام در جمعیت دانش آموزی دوره ابتدایی را شاهد هستیم گفت: بیش از هشت میلیون دانش آموز در دوره ابتدایی ثبت نام کردند.

وی افزود: معتقدیم اصلی‌ترین و تاثیرگذارترین دوره آموزشی ما دوره ابتدایی است، زیرا شخصیت دانش آموزان در این دوره شکل می گیرد. تلاش داریم امکان تحصیل در این دوره آموزشی را برای تمام کودکان لازم التعلیم فراهم کنیم تا همه افرادی که در ایران زندگی می کنند از فرصت آموزش برخوردار باشند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه توزیع دانش آموزان در مدارس توزیع نرمالی نیست گفت: اکنون حدود ۵۰۰۰ مدرسه زیر پنج دانش آموز و ۱۴ هزار مدرسه زیر ۱۰ دانش آموز داریم. توزیع مدارس متناسب با جمعیت نیست و باید تلاش کنیم در توسعه فرصت‌های آموزشی، به این مهم توجه شود.

حاجی میرزایی به بیان خاطره‌ای از روز اول مدرسه خود پرداخت و گفت: برای هر دانش آموز و هر خانواده‌ای روز اول مدرسه خاطره انگیز است. شوق یادگیری و به همراهش ترسی از اینکه چه شرایطی در انتظار ماست، در روز اول مهر دیده می شود. روز اول مدرسه گریه نمی کردم، هرچند ناشناخته‌ها باعث تشویش‌هایی می‌شد ولی برقراری ارتباط با معلم به سرعت باعث کاهش این تشویش‌ها می‌شد. با افراد جدید آشنا شدن و سرعت انطباق با محیط به کیفیت و مهارت معلم بستگی دارد.

وی در پاسخ به اینکه فکر می‌کردید وزیر شوید؟ گفت: خیر فکر نمی کردم وزیر شوم.

حاجی میرزایی توصیه‌ای هم برای دانش آموزان داشت و گفت: فرزندان من که امروز را در مدرسه می گذرانند بدانند این دوره، دوره مهمی در زندگی آنان است. بیشترین قدرت یادگیری در این دوره است. دانش آموزان باید با شوق و نشاط در کلاس حاضر شوند و این فرصت را غنیمت بشمارند زیرا این روزها روزهای بیادماندنی خواهد بود.

وی افزود: موضوع مهارت اهمیت فوق العاده‌ای بیش از دانش پیدا کرده است. باید به افراد مهارت‌های پایه آموزش داده شود و بهترین دوره برای این انتقال، دوره ابتدایی است./

 

منبع: ایسنا

همچنین ببینید

برگزاری امتحانات نهایی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی/خانواده‌ها نگران نباشند

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ علیرضا کمرئی با اشاره به برگزاری امتحانات پایان سال تحصیلی اظهار …