خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : یکشنبه - ۱۴ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Sunday - 4 June - 2023
1
ایچنا گزارش می دهد؛

حمایت از کودکان مبتلا به سوء تغذیه در خراسان جنوبی

  • 23 آذر 1400 - 10:32
حمایت از کودکان مبتلا به سوء تغذیه در خراسان جنوبی
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی خراسان جنوبی بیان کرد: در هشت ماه گذشته دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان برای حمایت از کودکان مبتلا به سوء تغذیه در خراسان جنوبی پرداخت شد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛سیدرضا حسینی، امروز سه شنبه ۲۳ آذر به رسانه‌های گروهی گفت: هم اکنون چهار هزار کودک مبتلا به سوء تغذیه از خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی برخوردارند.

وی افزود: کمیته امداد امام خمینی ماهانه برای هر کدام از کودکان دچار سوء تغذیه زیرپوشش ۱۰۰ هزار تومان به حساب کارت الکترونیکی هر کدام از این افراد واریز و افراد شامل این طرح می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های طرف قرارداد از سبد غذائی شامل حبوبات، لبنیات و تخم مرغ، برنج، ماکارونی و روغن خریداری کنند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی خراسان جنوبی گفت: کودکان زیر۶ سالی که از نظر شاخص‌های رشد (وزن، قد و شاخص‌های تغذیه) در وضعیت مناسبی نیستند و منحنی رشد آن‌ها پائین‌تر از حد نرمال است توسط مراکز بهداشتی و درمانی شناسائی و به این نهاد معرفی می‌شوند.

حسینی افزود: همچنین برای کمک به خانواده‌های پرنوزاد به چهار مورد خانواده دارای فرزند سه قلو، ۴۵۵ میلیون تومان کمک حمایتی پرداخت شد؛ همچنین در این مدت یک میلیارد و ۵۰ میلیون تومان برای حمایت از هزار و ۵۰۰ نفر از مادران باردار و شیرده زیرپوشش این نهاد پرداخت شد.

حسینی گفت: کودکان مبتلا به سوء تغذیه هر شش ماه یک بار توسط مرکز بهداشت استان مورد پایش قرار می‌گیرند و در صورت بهبودی کامل از چرخه حمایتی خارج می‌شوند.

وی از زیرپوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفتن هزار و ۳۶۵ زن سرپرست خانوار خبر داد و یادآور شد: در هشت ماه گذشته ۲ میلیارد و ۴۴۸ میلیون تومان حق بیمه برای این بیمه شدگان از سوی کمیته امداد امام خمینی پرداخت شد.

  • منبع : ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب