خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : دوشنبه - ۸ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 29 May - 2023
2

حق دانش آموز بر گردن معلم چیست؟

  • 08 اردیبهشت 1399 - 14:57
حق دانش آموز بر گردن معلم چیست؟

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ برنامه “صبح و گفتگو” با موضوع حق الناس در شغل معلمی و در ارتباط تلفنی با بابک همایونفر معلم و مدیر یک مجموعه آموزشی از آنتن رادیو گفت و گو پخش شد. همایونفر در برنامه “صبح و گفتگو” بیان کرد: همه ما بارها این جمله را شنیده ایم که خداوند حق […]

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ برنامه “صبح و گفتگو” با موضوع حق الناس در شغل معلمی و در ارتباط تلفنی با بابک همایونفر معلم و مدیر یک مجموعه آموزشی از آنتن رادیو گفت و گو پخش شد.

همایونفر در برنامه “صبح و گفتگو” بیان کرد: همه ما بارها این جمله را شنیده ایم که خداوند حق الله را می بخشد اما حق الناس را نمی بخشد و قطعاً حق الناس در حرفه معلمی نسبت به سایر حرف جایگاه بسیار بالاتر و والاتری دارد چراکه خانواده ها با ارزش ترین امانت خود یعنی فرزندشان را به ما معلمان و فرهنگیان می سپارند.

این معلم مدرسه گفت: خانواده ها در قبال سپردن این امانت ارزشمند خود از ما معلمان انتظار دارند که ضمن انتقال علم و دانش، رفتار فرهنگی و تربیتی صحیحی نیز نسبت به آنها داشته باشیم.

وی ادامه داد: ما معلمان باید مطالب درسی لازم را به بهترین و گویاترین شیوه ممکن و متناسب با تفاوت های فردی در همه دانش آموزان آموزش دهیم و خودمان را ملزم بدانیم که دانش آموزان حتماً مطالب را یاد بگیرند ولو اینکه قرار باشد چندین بار مطالب را تکرار و یا اینکه از روش های آموزشی دیگری استفاده کنیم.

همایونفر همچنین با تأکید بر اینکه معلم در تنظیم تمام رفتارهای خود در کلاس باید عدالت را رعایت کند گفت: توجه و محبت به دانش آموزان بخشی از حق الناسی است که بر گردن معلم قرار دارد، معلم نباید در رفتارهای خود شرایط و موقعیت و خانواده دانش آموز را لحاظ کند و باید در رفتار، برخورد، صحبت کردن و حتی نگاه مهربانه به دانش آموزان عدالت را رعایت نماید./

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب