حفظ کرامت انسانی دانش‌آموزان در اهدای کمک‌های مالی

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ احمد ناصری در مراسم جشن عاطفه‌ها که با محوریت مدارس و در کانون عصمت اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: هدف ما در کنار کمک به دانش‌آموزان نیازمند ارتقای فرهنگ همیاری و در بین دانش‌آموزان است، چرا که بر این اصل در سند تحول بنیادین نیز تاکید شده است.

وی با اشاره به اینکه نظام تعلیم و تربیت براساس سند تحول بنیادین مکلف شده تا به تربیت اعتقادی و اخلاقی دانش‌آموزان نیز اهتمام کند، خاطرنشان کرد: مجموع تلاش ما در آموزش و پرورش رشد و اعتلای ابعاد شخصیتی و همنوع‌دوستی دانش‌آموزان است که برگزاری جشن عاطفه‌ها یکی از گام‌های اساسی در این حوزه است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل با قدردانی از همکاری کمیته امداد استان در برگزاری این جشن با محوریت مدارس و جمع‌آوری کمک‌های نقدی دانش‌آموزان گفت: ما در کنار اهدای کمک‌های مالی به دانش‌آموزان بر حفظ کرامت انسانی و شان و جایگاه این افراد نیز تاکید داریم.

ناصری افزود: ما در آموزش و پرورش معتقدیم همه دانش‌آموزان باید از امکانات برابری آموزشی و تحصیلی بهره‌مند شده و در کنار آن به تقویت ابعاد مادی این دانش‌آموزان برای بهره‌وری بهتر و تحصیل مناسب‌تر اهتمام داریم.

افزایش 65 درصدی کمک‌های مردمی به کمیته امداد

در ادامه این مراسم مدیر کل کمیته امداد استان اردبیل نیز با اشاره به اینکه در سالجاری کمک‌های مردمی به کمیته امداد نسبت به سال قبل 65 درصد افزایش را نشان می‌دهد، بیان کرد: این نشان می‌دهد که مردم ما علیرغم وجود تنگناهای مالی و اقتصادی از کمک به همنوع خود غافل نیستند.

حسین دشتی با اشاره به اینکه در اوضاع اقتصادی حاکم بر جامعه دشمن سفره‌های مردم را نشانه گرفته و درصدد است تا با فشار اقتصادی مردم را به خیابان‌ها آورده و زمینه اعتراض آنان را فراهم کند، گفت: ملت ما آگاه‌تر و هوشیارتر از آن هستند که توطئه و ترفند دشمن را نشناسند و از این حیث ما قدردان مردم فهیم استان خود هستیم.

وی اهتمام آموزش و پرورش نواحی و مناطق اردبیل را در راستای تامین نیازمندی‌های مالی دانش‌آموزان بی‌بضاعت ستودنی اعلام کرد و گفت: آموزش و پرورش علاوه بر رسالت اصلی آموزش دانش‌آموزان به نیازهای مادی این قشر نیز توجه دارد و از آن غافل نیست.

مدیر کل کمیته امداد استان اردبیل بیان کرد: 6 هزار و 800 نفر از دانش‌آموزان در اردبیل تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند که ما قبل از شروع سالتحصیلی جدید و در شهریور ما نسبت به تامین مایحتاج تحصیلی آنان اقدام کردیم.

دشتی ادامه داد: در مرحله دوم جشن عاطفه‌ها نیز که با محوریت مدارس امروز در اردبیل برگزار می‌شود، با شناسایی دانش‌آموزان نیازمند این هدایای نقدی در اختیار خانواده‌ها قرار می‌گیرد تا بخشی دیگر از نیازهای فرزندان دانش‌آموز خود را تامین کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری روز سالمندان بیان کرد: در استان اردبیل 120 هزار نفر سالمند وجود دارد که 28 هزار نفر از آنان زیرپوشش کمیته امداد قرار دارند./

 

منبع: ایسنا

همچنین ببینید

همه چیز درباره کودکان کار اینستاگرامی

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛اینستاگرام را باز می‌کنم. صفحات شناسنامه‌داری را می‌بینم که پیش از …