حضور کودکان شیرازی در مسابقات جهانی محاسبه ذهنی

تیم چرتکه استان فارس به عنوان نماینده ایران در مسابقات جهانی ذهنی که امسال در کشور امارت متحده عربی در دبی برگزار می‌شود با ۲۰ چرتکه آموز برتر در ۴ گروه شرکت خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ مدیر موسسه گروه آموزشی ماهران کودک سه‌شنبه 26 شهریور در یک کنفرانس خبری با بیان اینکه این مؤسسه با بهره‌گیری از یک هیئت با پایه علمی دکتری و فوق لیسانس در زمینه کارآفرینی و محاسبات ذهنی، فعالیت‌های آموزشی نوینی را پایه‌گذاری کرده است.

بهنام کشاورز با اشاره به اینکه بسته‌های آموزشی این موسسه دارای مجوزهای قانونی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش است، گفت: این موسسه زمینه اشتغال مستقیم، ۳۵۲ نفر را در بخش‌های مختلف فراهم و بالغ بر  ۴ هزار کودک در گروه‌های سنی مختلف را جذب کرده و با رعایت عدالت آموزشی برای توسعه محاسبات ذهنی و سایر آموزش‌ها در مناطق مختلف برخوردار و کمتر برخوردار و خصوصا اقشار کم درآمد جامعه تلاش کرده است.

او با یادآوری اینکه موسسه یاد شده به واسطه رعایت استانداردهای جهانی عضویت و ریاست انجمن جهانی گاجما در ایران را اخذ کرده است،  هدف از عضویت در انجمن گاجما را آموزش مفید، متناسب با استانداردهای جهانی و در خور سیستم آموزشی کشور ایران عنوان و اضافه کرد: مسابقات جهانی امسال در کشور امارت متحده عربی، دبی برگزار می‌شود و تیم منتخب ایران مشتمل بر ۲۰ چرتکه آموز برتر است که در ۴ گروه B ، C ، D ، E در این رقابت‌ها شرکت خواهند کرد .

وی خاطرنشان کرد: این رقابت‌ها هفتم مهرماه در ۶ گروه A ، B ، C ، D ، E ، F برگزار خواهد شد و جرتکه آموزلن ۱۷ کشور عضو جهانی گاجما به رقابت خواهند پرداخت .

مدیر موسسه گروه آموزشی ماهران کودک با اشاره به اینکه سطح رقابت‌ها بسیار بالا و آزمون در قسمت اول به صورت کتبی در دو بخش ذهنی و محاسبه با چرتکه برگزار می‌شود، گفت: با توجه به سطح آموزش‌ها و تلاش اعضای تیم امیدواریم که نتایج خوب و قابل قبولی بدست آوریم .

کشاورز گفت: گروه آموزشی ماهران کودک در دو گروه سنی ۳ تا ۶ سال و ۶ تا ۱۴ سال فعالیت می‌کند که برای سن ۳ تا ۶ سال یک محصول آموزشی به نام استپ کیدز (step kids) دارد که هیچ نمونه داخلی و خارجی ندارد و مباهیم پایه ریاضی و خلاقیت با بازی به کودکان آموزش می‌دهد .

او با بیان اینکه در استپ کیدز علاوه بر مفاهیم پایه ریاضی، مهارت تفکر خلاق، حل مسئله، تعادل، تمرکز و … نیز آموزش داده و تقویت می‌شود، مدعی شد که آموزش ریاضی با استفاده از این محصول  و انجام محاسبه با چرتکه، درک عمیق تر و سرعت بیشتری در محاسبات را برای استفاده کننده به همراه خواهد داشت./

 

منبع: ایسنا

همچنین ببینید

زنان و کودکان بیش از ۷۰ درصد از قربانیان برده داری را تشکیل می‌دهند

بر اساس داده‌های سازمان ملل متحد، بیش از ۴۰ میلیون نفر در سراسر جهان در …