حضور دومیلیونی دانش‌آموزان و فرهنگیان در مسابقات حفظ جزء 30 قرآن

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ محمدرضا مسیب زاده شامگاه دوشنبه در مراسم اختتامیه مسابقات ترتیل و حفظ 10 و 20 جزء قرآن کریم چهل و دومین دوره مسابقات ملی قرآن کریم اظهار کرد: به برکت نظام جمهوری اسلامی و راهبری امام خامنه‌ای در کشوری زندگی می‌کنیم که متبرک به نام قرآن است.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش‌وپرورش گفت: عصاره همه ارزش‌های ۳۵ سالی خدمتگزاری آستان مقدس قرآن، در این جمله کلیدی نهفته است که کار گروهی مهم‌ترین فعالیتی است که در شرایط فعلی کشور برای نهادینه کرده فرهنگ قرآنی در جامعه می‌توانیم انجام دهیم.

وی افزود: در این سال‌ها فضای خوبی بوده تا نهادهای مختلف کارهای مشترکی در زمینه‌های قرآنی انجام دهند؛ همسان شدن مسابقات شکوفه‌های قرآن و آموزش‌وپرورش و واگذاری مسابقات قرآنی زیر ۱۸ سال به آموزش‌وپرورش نمونه این فعالیت‌های مشترک است.

مسیب زاده با توضیح اینکه انتظار داریم این فعالیت مشترک و همدلی در سطح استان‌ها، شهرها و تمامی مدارس گسترش پیدا کند، اضافه کرد: امیدواریم با همراهی یکدیگر کارهای خوبی در راستای گسترش فرهنگ قرآنی انجام دهیم؛ امسال آموزش‌وپرورش در حوزه حفظ جزء 30 به شکل جدی ورود کرده است.

وی خاطرنشان کرد: این ورود و موفقیت‌ها به دلیل همراهی همکاران در اوقاف، ارشاد و شورای توسعه فرهنگ قرآنی امکان‌پذیر شد تا بیش از دو میلیون دانش‌آموز و قشر فرهنگی در مسابقات حفظ جزء 30 قرآن کریم حضور پیدا کنند.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به انتظار حمایت از مسئولان کشور برای اینگونه فعالیت‌های ارزشمند، تصریح کرد: حداقل انتظار ما این است که این خدمات نشر پیدا کند و چه جایی بهتر از رسانه‌هایی مانند صداوسیما برای نشر فرهنگ قرآنی وجود دارد.

وی ادامه داد: اگر مسابقات کشوری قرآن از طریق شبکه‌های قرآن و شبکه‌های مختلف تلویزیون پخش نشود و مدیران نهادهای مختلف از برگزاری این مسابقات حمایت نکنند چه انتظاری برای نشر این فعالیت‌ها از سوی دیگر افراد می‌توانیم داشته باشیم./

 

منبع:صاحب نیوز

همچنین ببینید

اصلی‌ترین رسالت همه عوامل اجرایی در حوزه مسجد آموزش نسل نوجوان است

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ حجت الاسلام «رسول دادخواه» شامگاه گذشته (20خرداد) در مراسم تقدیر از …