خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : سه شنبه - ۱۱ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Tuesday - 31 January - 2023
1
ایچنا کزارش می دهد؛

جوانان ونوجوانان آلمانی به شانس برابر تحصیل برای همه اعتقاد ندارند

  • 12 آذر 1400 - 12:17
جوانان ونوجوانان آلمانی به شانس برابر تحصیل برای همه اعتقاد ندارند
نتایج جدیدترین نظرسنجی در آلمان نشان می‌دهد که اکثر جوانان و نوجوانان این کشور به شانس برابر آموزش برای همه اعتقاد ندارند.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، نتایج جدیدترین نظرسنجی انجام شده توسط موسسه “فورسا” در آلمان نشان می دهد که اکثر جوانان آلمانی به شانس برابر برای تحصیل همه در این کشور اعتقاد ندارند.

بر اساس نتایج این نظرسنجی از بین جوانان و نوجوانان در سنین بین ۱۴ تا ۲۱ سال ۳۹ درصد به این مسئله که همه کودکان صرف نظر از پیشینه اجتماعی و فرهنگی از فرصت های یکسانی برای آموزش برخوردارند اعتقاد داشتند و ۵۹ درصد هم نظری خلاف این را داشتند.

موسسه فورسا این نظرسنجی را بارها در آلمان انجام داده است و ارزیابی فعلی ضعیف ترین آن از زمان انجام اولین نظر سنجی در این باره در سال ۲۰۱۵ بوده است.

قرار است در روز ۸ دسامبر در کنفرانسی با حضور برخی مقامات در حوزه آموزش و پرورش و دیگر کارشناسان آلمانی این مسئله مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

در این نظرسنجی همچنین از جوانان و نوجوانان درباره ارزیابی ۶ عامل خاص موثر بر شانس تحصیل سوال شده است که در اینجا کیفیت مدرسه و معلمان در بالاترین سطح قرار گرفتند و ۹۲ درصد شهروندان بر این باور بودند که این ها تاثیر زیاد و بسیار زیادی در کیفیت آموزش دارد و بعد از آن مسئله مراقبت و حمایت از والدین، انگیزه خود کودک، حلقه دوستان، و در نهایت وضعیت فرهنگی والدین قرار گرفت.

  • منبع : تسنیم

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب