جنایت دشمن سعودی عامل شهادت صدها هزار کودک یمنی

به گزارش خبرگزاری ایچنا به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ؛وزارت بهداشت یمن با اعلام ائتلاف متجاوز سعودی تاکنون باعث شهادت صدها هزار کودک یمنی شده است و میلیون ها کودک نیز در انتظار سرنوشت مشابهی قرار دارند.

وزارت بهداشت یمن به مناسبت روز جهانی کودک در گزارشی با بیان اینکه ائتلاف متجاوز سعودی بزرگترین فاجعه انسانی جهان را برای کودکان یمنی رقم زده است، اعلام کرد: تاکنون ۲۶۴۳ کودک یمنی هدف حملات هوایی مستقیم ائتلاف متجاوز سعودی قرار گرفته و ۴۲۰۵ کودک زخمی شده اند و این بیانگر شدت جنایت و خباثت دشمن سعودی است.

محاصره شدید ائتلاف متجاوز سعودی علیه یمن تاکنون باعث شهادت صد‌ها هزار کودک یمنی شده است و میلیون‌ها کودک نیز در انتظار سرنوشت مشابهی هستند. حدود دو میلیون کودک زیر ۵ سال که گرفتار سوء تغذیه هستند که ۴۰۰ هزار کودک در وضعیت وخیم قرار دارند و و ۱۲ هزار کودک تا کنون جان باخته اند.

وزارت بهداشت یمن همچنین اعلام کرد ما ائتلاف متجاوز سعودی را مسئول قانونی، اخلاقی و انسانی این اوضاع می‌دانیم و از جهانیان می‌خواهیم برای توقف این تجاوز و رفع این محاصره وارد عمل شوند. ما از سازمان ملل و یونیسف می‌خواهیم برای قرار دادن ائتلاف متجاوز سعودی در فهرست سیاه کشتار کودکان تجدید نظر کند. ما از کشور‌های آزاده جهان می‌خواهیم برای رفع این فاجعه از یمن و کودکان آن اقدامی انجام دهند.

همچنین ببینید

سکوت وبی توجهی سازمان ملل به کودکان گرسنه یمن

سازمان ملل به جای اینکه کودکان یمن را ببیند، جانب متجاوزان را گرفته است و …