خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : جمعه - ۸ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Friday - 30 September - 2022
2

جلسه کنوانسیون حقوق کودکان در لنگرود برگزار شد

  • 29 آبان 1399 - 12:14
جلسه کنوانسیون حقوق کودکان در لنگرود برگزار شد

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛حیدری با بیان اینکه باید حقوق کودکان را شناخت و براى احقاق آن تلاش کرد، گفت: توجه به حقوق کودکان، فقط بحث جوامع امروزى نیست، بلکه در دین مبین اسلام هم به حقوق کودکان توجه شده است. «رحیم حیدری» در جلسه کنوانسیون حقوق کودکان که امروز ( چهارشنبه، ۲۸ آبان) در […]

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛حیدری با بیان اینکه باید حقوق کودکان را شناخت و براى احقاق آن تلاش کرد، گفت: توجه به حقوق کودکان، فقط بحث جوامع امروزى نیست، بلکه در دین مبین اسلام هم به حقوق کودکان توجه شده است.

«رحیم حیدری» در جلسه کنوانسیون حقوق کودکان که امروز ( چهارشنبه، ۲۸ آبان) در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این شهرستان برگزار شد، گفت: موضوع کودک و کودکی از مهم ترین مباحثی است که می تواند مبنای کار و برنامه ریزی قرار گیرد.

فرماندار شهرستان لنگرود با بیان اینکه جدی گرفتن دوران کودکی، توسعه یافتگی را به دنبال دارد و رشد، پیشرفت و توسعه سه موضوع مهم وابسته به یکدیگر است، تصریح کرد: توسعه پیچیده ترین سهم را به دنبال دارد و توسعه یافتگی ارتباط مستقیم به نقش دادن ذهنیات و خلقیات کودکان دارد که می تواند نقش مهمی در بزرگسالی ایفا کند.

وی با اشاره به اینکه باید حقوق کودکان را شناخت و براى احقاق آن تلاش کرد، افزود: مشارکت و با هم بودن، رعایت حقوق دیگران،  فرهنگ سازی در امور مختلف، احترام به طبیعت، فرهنگ سازی در تفکیک زباله و تولید کم آن و …..باید از دوران کودکی آموزش داده شود زیرا آموزش در دوران کودکی به خودی خود رشد و ارتقا فرهنگ در جامعه را به دنبال دارد.

حیدری با بیان اینکه توجه به حقوق کودکان، فقط بحث جوامع امروزى نیست، بلکه در دین مبین اسلام هم به حقوق کودک توجه شده است، تصریح کرد: کنوانسیون حقوق کودکان با چهار کارگروه پایش و ارزیابی، حقوقی قضایی، آموزش و اطلاع رسانی و حمایتی و هماهنگی فعالیت می کند که دستگاه های عضو در جهت آموزش مهارت به خانواده ها و کودکان و پیشگیری از آسیب های اجتماعی تلاش می کنند.

فرماندار لنگرود خاطرنشان کرد: مردم از مدیران شهرستان انتظار دارند تا کودکان در فضای خوب و ایمن تعلیم ببیند چرا که ‌مدیران آینده این سرزمین همین کودکان هستند.

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب