جشنواره هنرهای نمایشی کانون بستری برای بازاندیشی مقوله تئاتر کودک و نوجوان است

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ «رضا کیانی» امروز (دوشنبه 30 دی) در مراسم افتتاحیه مرحله استانی هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون خوزستان که در اهواز برگزار شد، هنر نمایش را زنده ترین هنر با سابقه ای دیرینه خواند و اظهار کرد: عمر هنر نمایش به عمر بشریت بوده و زنده ترین هنری است که دو عنصر و مؤلفه هویت‌ بخش نمایشگر و مشاهده کننده در آن وجود دارد.

مشاور امور هنری استاندار خوزستان با بیان اینکه نمایش یک هنر فاخر، وزین و معنوی است و تصریح کرد: راه مخاطب در نمایش باید هموار باشد تا راه ارتباط نمایش و مخاطب قطع نشود.

وی با اشاره به اینکه تئاتر کودک و نوجوان یکی از سخت ‌ترین گونه ‌های نمایش است اضافه کرد: در نمایش های کودکان و نوجوانان، باید با یک نگاه عمیق سلیم و نگاه کارشناسانه و تخصصی تولید شود.

کیانی با بیان اینکه ذهن فانتزی و خیال‌ پرداز کودک در نمایش باید در یک آرامش متبلور شود عنوان کرد: کانون مرکز ثقل تئاتر ناب کودک و نوجوان است انتظار می ‌رود این جشنواره بستری برای بازاندیشی مقوله تئاتر کودک و نوجوانان باشد.

هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون خوزستان از امروز (دوشنبه 30 دی‌) با رقابت 11 گروه نمایشی از 9 شهرستان در اهواز آغاز کرد و تا فردا (سه شنبه 1 بهمن) ادامه دارد.

کوروش سروش پور مدرس دانشگاه، آرش سهرابی کارشناس ارشد کارگردانی نمایش و علی‌ اکبر پشم فروش کارشناس نمایش عروسکی و مدرس دانشگاه داوری این جشنواره را بر عهده دارند.

سه نمایش منتخب این جشنواره به مرحله کشوری راه پیدا می کنند که فروردین سال آینده به میزبانی استان خوزستان برگزار می شود./

منبع:خبرگزاری شبستان

همچنین ببینید

تولید آثار کودک در شبکه نمایش خانگی ایده خوبی است

آزاده آل ایوب مجری کودک مشهور به خاله نرگس که در برنامه رنگین کمان به …