جشنواره منطقه‌ای تئاتر کودک و نوجوان به میزبانی‌ دزفول آغاز شد

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دزفول در حاشیه آغاز این جشنواره در محل مجتمع فرهنگی و سینمایی گفت: ۴۵ اثر صحنه‌ای از ۱۱ استان کشور به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد.
نادر سعادتی‌فرد افزود: هیات بازبینی این جشنواره مرتضی سخاوت، سروش مداح و سید عزیز آرین هستند که از بین آثار ارسال شده ۹ اثر را برای بخش نهایی انتخاب کرده‌اند.
وی افزود: این جشنواره از امروز آغاز و به مدت چهار روز  برگزار می‌شود و داوری آن را مرتضی سخاوت، آرش سهرابی و رضا فیاضی برعهده دارند.
سعادتی‌فرد اظهار امیدواری کرد این جشنواره که با هدف رشد کودکان و هنرمندان برگزار می‌شود به یک جشنواره ملی تبدیل شود.
دبیر این جشنواره افزود: اختتامیه این جشنواره عصر پنجشنبه در مجتمع فرهنگی سینمایی دزفول برگزار و آثار برتر معرفی خواهند شد.
نمایش “شاپرک خانم” به نویسندگی گروه رها و کارگردانی دانیال سیاحی از شهرستان ماهشهر، نمایش ” پینوکیو ” به نویسندگی و کارگردانی مهدی درویش از شهرستان امیدیه، نمایش “ما همه باید نگهبانی بدهیم” به نویسندگی نادر شریفی و محسن مستکین و کارگردانی محسن مستکین از شهرستان دزفول و نمایش “مارمولک بد ادا” به نویسندگی منوچهر اکبرلو و کارگردانی پگاه معصومی از استان همدان از جمله آثار راه یافتهت به جشنواره منطقه‌ای تئاتر کودک و نوجوان مهر می‌باشند.

نمایش “خواب‌های رنگی”  به نویسندگی و کارگردانی ناصر محمودی از شهرستان شهرکرد، نمایش ” الاغ آوازخوان” به نویسندگی عباس دوست قرین و کارگردانی عبدالرضا صفامهر و ایزد ایروانی از شهرستان دزفول، نمایش ” آغاز دنیا” به نویسندگی فرید طاهری و کارگردانی سعید کوراوند و فرید طاهری از شهرستان ایذه، نمایش “موش و گربه” به نویسندگی حسین فدایی حسین و کارگردانی فرزاد لباسی از استان همدان و نمایش “خنده نامه” به نویسندگی و کارگردانی هادی کیانی و محسن عمادی از شهرستان خمینی شهر استان اصفهان از دیگر آثار نمایشی راه یافته به این جشنواره هستند./

 

منبع: ایرنا

همچنین ببینید

غرق شدن کودک زنجانی در رودخانه گوران

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ فرمانده انتظامی شهرستان خدابنده از غرق شدن کودک 10 ساله در …