جشنواره ماحصل تئاتر کودک و نوجوان کشور است

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ روابط عمومی بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، محمدجواد کبودآهنگی با بیان اینکه در کشور، تئاتر همدان را با جشنواره می‌شناسند، اظهار کرد: جشنواره با تئاتر کودک و نوجوان همدان عجیبن شده است.
او برگزاری جشنواره را یکی از افتخارات همدان دانست و افزود: مسئولان و هنرمندان استان در سال های اخیر با عشق، تمام تلاش خود را به کار گرفتند که همدان میزبان خوبی برای جشنواره تئاتر کودک و نوجوان باشد.
کبودرآهنگی با بیان اینکه این جشنواره حاصل تئاتر کودک و نوجوان کشور است، یادآور شد: اگر جشنواره قوی برگزار می‌شود، حاصل یک سال تلاش گروه‌های نمایشی کودک و نوجوان کشور است.
او همچنین تصریح کرد: اگر بتوان شرایطی را فراهم کرد که جشنواره، تولیدات نمایش کشور را مدیریت و پیگیری کند، شاهد وضعیت بهتری در تئاتر خواهیم بود.
این کارگردان تئاتر، برگزاری جشنواره را یک نوستالژی برای هنرمندان پیشکسوت برشمرد و گفت: هنرمندان زیادی، اولین دوره از جشنواره را در همدان برگزار کردند و حالا جشنواره به طور گسترده و در سطح بین‌المللی برگزار می‌شود.
کبودرآهنگی تأکید کرد: این جشنواره یکی از معتبرترین رویدادها در عرصه تئاتر کشور و جهان است و سالهاست در بخش بین‌الملل نیز خودنمایی می‌کند و به طور قطع بازتاب آن را در دیگر کشورها نیز خواهیم دید.
او با بیان اینکه جشنواره در رشد تئاتر کودک و نوجوان اثرگذار است، یادآور شد: خوشبختانه جشنواره برای هنرمندان معتبر است و گروه‌های زیادی تلاش می‌کنند تا در آن حضور داشته باشند.
این هنرمند همدانی همچنین تصریح کرد: کارگردانان بزرگی در تئاتر کودک و نوجوان، در سالهای اخیر متقاضی شرکت در جشنواره بوده‌اند.
کبودرآهنگی با تأکید بر اینکه باید به هنرمندان پیشکسوت و بزرگ تئاتر، سفارش کار داده شود، گفت: حضور این هنرمندان می‌تواند الگوی خوبی برای گروه‌های نمایشی جهت تولید آثار با کیفیت باشد.
بیست و ششمین جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان از ۱۶ تا ۲۱ آبان ماه در همدان برگزار می‌شود./
منبع: فرهنگ

همچنین ببینید

سرنوشت جشنواره فیلم کودک چه خواهد شد؟

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ رویدادهای هنری یکی از بخش‌هایی بودند که تأثیرات بسیار زیادی از …