جشنواره فجر یک سهمیه برای بهترین فیلم جشنواره کودک کنار بگذارد

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ مریم شعبانی بازیگر فیلم سینمایی «کاتی و ستاره» که این روز‌ها روی پرده سینما‌ها رفته، می‌گوید: متأسفانه این روز‌ها پدر و مادر‌ها با خیال آسوده نمی‌توانند هر فیلمی را همراه با کودکان خود ببینند چراکه دیالوگ‌ها و نوع فیلم به شرایط سنی کودکانشان نزدیک نیست و هیچ گونه آموزه و پیامی که مرتبط با کودک باشد را ندارد و ناراضی سالن سینما را ترک می‌کنند.
شعبانی می‌افزاید: من معتقدم کودکان با خیال راحت می‌توانند به سینما بیایند و یک فیلم شاد و موزیکال را به همراه خانواده تماشا کنند، چون تمام دنیای قشنگ و جذاب بچه‌ها در این فیلم به تصویر کشیده شده است.
وی با اشاره به آغاز جشنواره فجر، می‌گوید:‌ای کاش بستری فراهم بود که این فیلم بلند سینمایی که برگزیده جشنواره فیلم کودک اصفهان است در جشنواره فجر هم اکران می‌شد. این روز‌ها فیلم سینمایی «کاتی و ستاره» در بیشتر سینما‌های تهران و شهرستان‌ها در حال اکران است.
بازیگر نقش شقایق درباره فیلم «کاتی و ستاره» بیان می‌کند: این فیلم شخصیتی به نام «کاتی» دارد که موجودی فضایی است و به کره زمین سفر می‌کند تا هم‌سیاره‌ای خود را پیدا کند، کاتی پیش از این به سیاره زمین آمده تا زیبا‌ترین چیز را پیدا کند، اما هرگز برنگشته است. کاتی با سفینه‌اش در ییلاقی در گیلان فرود می‌آید و با دخترکی به نام ستاره آشنا می‌شود.
شعبانی با بیان اینکه این فیلم اولین تجربه جدی‌ام در سینماست، می‌افزاید: شقایق دختری ساده و مهربان روستایی است که در کنار مادرش امورات خانه را انجام می‌دهد و احساس مسئولیت در او پررنگ است. شقایق دختری عاشق و خانواده‌دوست است که به عنوان خواهر بزرگ‌تر در لحظات نبود مادر از خواهرش ستاره مراقبت می‌کند چرا که خودش مادر بودن را تجربه کرده است و نوزادی دارد.
کاتی و ستاره به کارگردانی رضا مجلسی و تهیه‌کنندگی بیتا منصوری از دوم بهمن در سینما‌های کشور اکران می‌شود. این فیلم کودک که با تکنیک زنده انیمیشن در سال ۹۶ تولید شده فیلم منتخب جشنواره کودک و نوجوان اصفهان در سال ۱۳۹۶و برنده تندیس زرین جشنواره کلکته هند ۲۰۱۹و منتخب جشنواره داکای بنگلادش ۲۰۱۹ شده است./
منبع: جوان

همچنین ببینید

سرنوشت جشنواره فیلم کودک چه خواهد شد؟

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ رویدادهای هنری یکی از بخش‌هایی بودند که تأثیرات بسیار زیادی از …