????????????????????????????????????

جشنواره داستان‌نویسی جوان و نوجوان «فیلمان» در ایلام برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام گفت: فراخوان نخستین جشنواره داستان‌نویسی جوان و نوجوان با عنوان «فیلمان» به میزبانی شهرستان آبدانان در این استان اعلام‌شده است.


به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ «عمران خودآموز»، بابیان این مطلب، اظهار کرد: برگزاری جشنواره‌های هنری و فرهنگی نقش مهمی در راستای ارتقای سطح کیفی و کمی رشته‌های مختلف فرهنگی، ادبی و هنری در استان خواهد داشت.

وی افزود: ایجاد جریان رقابت فعالانه در داستان‌نویسی جهت پویایی این هنر ادبی در نسل نوجوان و جوان، تقویت انگیزه امید و علاقه در نسل نوجوان برای تلاش در زمینه داستان‌نویسی و تقویت همگرایی دو نسل جوان و جوان داستان‌نویس در یک رقابت پویا از اهداف برگزاری این جشنواره است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام ابراز کرد: بخش‌های این جشنواره شامل داستان کوتاه و بلند نوجوان برای سنین (10 الی 20 سال) و داستان کوتاه و بلند جوان (۲۰ الی ۴۰ سال) با موضوع آزاد است که شرکت‌کنندگان می‌توانند در دو بخش داستان کوتاه و بلند حداکثر ۳ اثر به جشنواره ارسال کنند.

خودآموز با تأکید بر اینکه آثار ارسالی نباید در جشنواره دیگری شرکت داده‌شده باشد، افزود: چاپ و انتشار آثار منتخب برای دبیرخانه جشنواره محفوظ است و افراد جوان یا نوجوان می‌توانند در هر دو بخش شرکت کنند و با توجه به اینکه جشنواره در دو رده سنی نوجوانان ۱۰ تا ۲۰ سال و جوانان ۲۰ الی ۴۰ سال برگزاری می‌شود ارائه مدارک هویتی کارت ملی و شناسنامه الزامی است.

وی بابیان اینکه در هر بخش جوان و نوجوان داستان کوتاه و بلند به سه نفر اول جوایز نقدی و لوح تقویم تقدم می‌شود، ابراز کرد: مراسم اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان جشنواره ۲۶ بهمن سال جاری است و علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند از ابتدای مهرماه تا ۳۰ آذرماه سال جاری آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام تصریح کرد: علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند آثار خود را به نشانی دبیرخانه استان ایلام، شهرستان آبدانان، خیابان سراب، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دبیرخانه جشنواره داستان جوان و نوجوان فیلمان ارسال کنند یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 08433625268 تماس حاصل کنند.

خودآموز خاطرنشان کرد: این جشنواره به همت انجمن شعر و ادب «نوید» با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آبدانان و موسسه گل بابونه بهار برگزار می‌شود./

منبع: خبرگزاری شبستان

همچنین ببینید

رشد فکری کودک در نمایش خلاق

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛نمایش خلاق، نقش‌ به‌سزایی در رشد فکری کودک و سازگاری هرچه …