جشنواره تئاتر کودک و نوجوان به ایستگاه پایانی رسید

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ امروز -دوشنبه ۲۰ آبان ماه- همزمان با آخرین روز جشنواره، نمایش‌ها در بخش‌های خردسال، کودک، نوجوان، بین‌الملل و خیابانی اجرا می‌شود. در سالن اصلی مجتمع بوعلی سینا در سانس‌های ۹:۳۰ دقیقه و ۱۱ صبح و ۱۵ عصر، نمایش «افسانه بایبری» در بخش نوجوان به نویسندگی محمد موسوی و کارگردانی رضا روان از همدان به مدت ۵۵ دقیقه به روی صحنه می‌رود.

گروه نمایش «بیگ‌بنگ» اثر افروز غلامیان از شاهین‌شهر در سه سانس ۱۰ صبح، ۱۵ و ۱۷:۳۰ دقیقه عصر به مدت ۴۵ دقیقه اثر خود را در سالن پلاتوی مجتمع بوعلی سینا اجرا می‌کنند. «هرکی تو دنیا یه شکل و رنگیه» به نویسندگی و کارگردانی حامد ترابی از همدان، نمایشی در بخش خردسال است که در پلاتو عبادی مجتمع بوعلی‌سینا به مدت ۲۰ دقیقه در سه سانس ۱۰:۳۰ دقیقه صبح، ۱۵ و ۱۷:۳۰ دقیقه عصر به روی صحنه می‌رود.

نمایش «سرزمین بازی» اثر اِل آماری بوتروس از فرانسه در بخش بین‌الملل جشنواره به مدت ۶۰ دقیقه و در سانس‌های ۱۰:۳۰ دقیقه صبح و ۱۵ و ۱۷:۳۰ دقیقه عصر در سالن اصلی مجتمع شهید آوینی اجرا می‌شود.

سمیرا یزدان پژوه کارگردان و بهرام جلالی پور از البرز نویسنده نمایش «مزه دروغ تلخه» در بخش کودک است که اثر خود را به مدت ۵۰ دقیقه در سانس‌های ۱۰:۳۰ دقیقه صبح، ۱۵ و ۱۷:۳۰ دقیقه عصر در سالن پلاتوی مجتمع شهید آوینی به روی صحنه می‌برد. تالار فجر نیز امروز در ساعات ۱۵ و ۱۷:۴۵ دقیقه عصر در بخش بین‌الملل میزبان علاقمندان به تماشای نمایش «واوارا» به کارگردانی جودی دی کلرک از بلژیک به مدت ۴۵ دقیقه است.

«راهزن» نمایشی در بخش بین‌الملل است که به کارگردانی محی‌الدین مظفر از تاجیکستان به مدت ۵۰ دقیقه در سانس‌های ۱۰:۳۰ دقیقه صبح و ۱۵ و ۱۷:۳۰ دقیقه عصر در تالار مهدیه اجرا می‌شود.نمایش «من یک نخود فرنگی متفاوتم» در بخش خردسال از تهران به کارگردانی شکیبا مولوی و نویسندگی اریک باتو در دو سانس ۱۰ و ۱۱ صبح در سالن آمفی تئاتر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، آماده اجرای صحنه‌ای است.

در بخش خیابانی نمایش «وقتی هفت سالم بود» اثر مهدی حبیبی از تهران به مدت ۳۰ دقیقه در ساعت ۱۵:۳۰ دقیقه و نمایش «یک چالش نه چندان کوچولو و خونه مادربزرگه» به کارگردانی نوراله لک از خمینی شهر اصفهان به مدت ۲۲ دقیقه، ساعت ۱۶:۳۰ دقیقه در محوطه مجتمع بوعلی سینا اجرا می‌شود.

محوطه مجتمع شهید آوینی نیز در ساعت ۱۵:۳۰ دقیقه برای نمایش «نقل مبارک و آقای طبیعت» اثر پژمان شاهوردی از لرستان به مدت ۳۵ دقیقه و در ساعت ۱۶:۳۰ دقیقه برای نمایش «سفر جادویی» اثر روح اله سنائی از پیشوا به مدت ۳۰ دقیقه، میزبان تماشاگران است.

دو نمایش «نقالی رستم و تهمینه» به کارگردانی طاهره شفیعی از همدان به مدت ۱۰ دقیقه و «کمودور» به کارگردانی محمد محمدی‌قادر از همدان به مدت ۲۷ دقیقه به ترتیب در ساعات ۱۵:۳۰ دقیقه و ۱۶:۳۰ دقیقه عصر در پارک کودک به اجرای عمومی می‌رسد.

بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان از ۱۶ تا ۲۱ آبان ماه با دبیری مجید قناد در همدان پایتخت تاریخ و تمدن ایران برگزار می‌شود./

 

منبع: ایسنا

همچنین ببینید

سرنوشت جشنواره فیلم کودک چه خواهد شد؟

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ رویدادهای هنری یکی از بخش‌هایی بودند که تأثیرات بسیار زیادی از …