جشنواره تئاتر کودک فرصتی برای تبادلات فرهنگی

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ کارگردان این نمایش جشنواره تئاتر کودک همدان را از جشنواره‌های بزرگ تئاتر دنیا دانست و اظهار کرد: حضور در این جشنواره علاوه بر اجرای تئاتر، دارای جذابیت‌هایی مانند آشنایی با هنرمندان و تبادلات فرهنگی کشورهای دیگر است.

این هنرمند اسپانیایی درباره جایگاه تئاتر کودک و نوجوان در کشورش بیان کرد: در اسپانیا آثار نمایشی مفاهیم خانوادگی دارد و اعضای خانواده با هم تئاتر می‌بینند؛ به عبارت دیگر در این کشور آثار نمایشی برای کودکان یک تا صد سال تولید می‌شود.

وی شیوه راهیابی گروه نمایش‌اش به جشنواره تئاتر کودک همدان را از طریق هنرمندی ایرانی در فستیوالی هنری در کشور چین عنوان کرد و گفت: خوشحالم که در این جشنواره با هنرمندانی از سایر کشورها آشنا شده ام.

چرچیچ درباره داستان نمایش «دو عروسک» خاطرنشان کرد: این نمایش قسمتی از زندگی روتین انسان‌ها را به تصویر می‌کشد؛ در واقع زندگی دو انسان که با هم بزرگ می‌شوند، عاشق هم می‌شوند، ازدواج می‌کنند، دچار مشکل می‌شوند، در آستانه جدایی قرار می‌گیرند و در نهایت تصمیم می‌گیرند مشکلات را حل کرده و کنار هم به زندگی ادامه دهند.

این کارگردان اسپانیایی در زمینه ساختار نمایش توضیح داد: «دو عروسک» نمایشی عروسکی است که با عروسک‌های ساده اما ساختاری ویژه، داستان را پیش می‌برند به طوریکه شخصیت مرد با یک جعبه که نشان دهنده استقامت مردان است و شخصیت زن، لطیف‌تر و با نمادهایی که بازگو کننده این مفاهیم هستند، نمایش داده می‌شود.

وی با بیان اینکه تنها نمایشی که در جشنواره تئاتر کودک دیده است، نمایش «پر پر، سیمرغ پر» از تهران است، گفت: به علت اینکه این نمایش دیالوگ‌های فراوانی داشت متوجه مضمون داستان نشده‌اند اما تصاویر جذاب این نمایش با مخاطب ارتباطی خوب برقرار می‌کند./

 

منبع: ایسنا

همچنین ببینید

سرنوشت جشنواره فیلم کودک چه خواهد شد؟

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ رویدادهای هنری یکی از بخش‌هایی بودند که تأثیرات بسیار زیادی از …