جشنواره استانی هنرهای نمایشی کودک و نوجوان در شاهرود آغاز شد

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ نبی الله خدابخشی در حاشیه مراسم آغاز به‌کار هجدهمین جشنواره استانی هنرهای نمایشی به میزبانی فرهنگسرای مهر شاهرود، ضمن بیان اینکه در این دوره از رقابت‌ها ۱۷ گروه از ۱۷ مرکز کانون شرکت کردند، ابراز داشت: از این تعداد هشت گروه برای رقابت پایانی توسط داوران انتخاب شدند.

وی بابیان اینکه از این افراد برابر شیوه‌نامه سه گروه برای رفتن به رقابت کشوری انتخاب می‌شوند، افزود: طبق رایزنی صورت گرفته یک گروه اضافه‌تر سهمیه گرفته‌شده است یعنی به داوران اعلام شد که چهار گروه را برای رقابت کشوری انتخاب کنند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان بابیان اینکه رنج سنی شرکت‌کنندگان در این دوره برنامه‌های هنرهای نمایشی ۹ تا ۱۶ سال بود، ابراز داشت: بر مبنای سیاست‌های کانون شعار سال زندگی ساختی انتخاب شد و هدف آن نیز ضمن ایجاد شور و نشاط در جمع اعضا انجام کارهای تخصصی و خلاقانه برای شکوفایی استعدادهای جوانان است که بتوانند آینده‌ای درخشان را برای کشور رقم بزنند.

خدابخشی در ادامه تصریح کرد: غالب افرادی که در حوزه هنر سطح کشور فعالیت می‌کنند درگذشته دور قالب فعالیت‌های آن‌ها از درون کانون شروع‌شده است که خود این مسئله نشان می‌دهد هر گونه فعالیت تربیتی داوطلبانه در کانون چه تأثیرات شگرفی در آن‌ها خواهد داشت و فعالیت‌های کانون در آینده افراد نمود و پایداری بیشتری دارد.

وی بابیان اینکه کانون پرورش فکری در مباحث تخصصی بسیاری واردشده که جشنواره هنرهای نمایشی بخشی از آن را شامل می‌شود، افزود: بخش هنرهای نمایشی کانون در استان سمنان به مدت چهار سال متوقف‌شده بود ولی امسال مجدد راه‌اندازی شد تا برای سهم استان در فرایند فرهنگ و هنر کشور کم نگذاشته و شاهد ترقی استعدادها در این حوزه باشیم./

مهر

همچنین ببینید

توافق نامه وزارت کشور باصندوق کودکان ملل متحد(یونیسف)

امضاء موافقتنامه همکاری با کشورهای لهستان و قرقیزستان، تفاهم نامه برگزاری مراسم اربعین میان وزارت …