ثبت‌نام ۵۵۰ هزار دانش‌آموز برای مسابقات قرآن در فارس

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ معاون پرورشی و فرهنگی آموزش‌وپرورش فارس گفت: امسال نزدیک به ۵۵۰ هزار دانش آموز از سراسر استان در سامانه مربوط به مسابقات قرآن در مرحله آموزشگاه ثبت‌نام کردند و این مرحله از مسابقات در هفته سوم آذرماه که هفته قرآن کریم است در سطح استان آغاز می‌شود.

جهان‌بخش بانشی شنبه ۱۶ آذر در شورای آموزش‌وپرورش  فارس با بیان اینکه  قرآن کریم زیرساخت و زیربنای فرهنگی کشور را تشکیل می‌دهد، گفت : ما به‌عنوان نهاد آموزش‌وپرورش وظیفه‌داریم که فعالیت‌های دقیق، مدون و حساب‌شده‌ای را برای نشر آموزه‌های قرآنی و آموزش قرآن کریم در مدار س ارائه کنیم.

او در تشریح فعالیت‌های حوزه کاری خود، افزود: مسابقات قرآن دانش‌آموزی در دو بخش آوایی و پژوهشی و ۱۲ رشته و در سه سطح آموزشگاهی ، شهرستانی و استانی برگزار می‌شودکه پس‌ازآن دانش آموزان منتخب استان  وارد مرحله کشوری و بین‌المللی می‌شوند.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش‌وپرورش فارس، مهم‌ترین بخش مسابقات قرآن دانش‌آموزی را بخش آموزشگاهی آن معرفی کرد و گفت: این بخش زیربنای  مسابقات قرآن است، چراکه کار جنبه مدرسه محوری دارد و تمام دانش آموزان علاقه‌مند را پوشش می‌دهد.

بانشی با اشاره به تاریخچه برگزاری این مسابقات در استان، گفت: از سال ۱۳۶۱ تاکنون این مسابقات در قالب ۵ قطب در سراسر استان  برگزارشده  که دانش آموزان متناسب با موقعیت جغرافیایی محل زندگی خود دریکی از این ۵ قطب حضور یافته‌اند.

او افزود: از سال گذشته  قطب‌های ۵ کانه برگزاری این مسابقات به ۱۴ قطب تقسیم‌شده که بر اساس آن‌یک جریان سازی قوی فرهنگی در همه شهرستان‌های استان اتفاق می‌افتد و گفتمان عمومی تبدیل به گفتمان قرآنی می‌شود.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش‌وپرورش فارس با تأکید بر لزوم همکاری و همراهی نهادهای فعال درزمینه نشر و ترویج قرآن کریم، عنوان کرد: همراهی با آموزش‌وپرورش وظیفه‌ای است که در تفاهم‌نامه‌ها، منشورها و دستورالعمل‌های ملی وجود دارد و در این میان اداره اوقاف می‌تواند در  تأمین هزینه برگزاری مسابقات به آموزش‌وپرورش استان کمک کند./

 

منبع: ایسنا

همچنین ببینید

دانش آموز آذرشهری تهدید دوران کرونایی را به فرصت تبدیل کرد

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل …