خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : چهارشنبه - ۶ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Wednesday - 28 September - 2022
1

تکلیف شبکه شاد بعد از بازگشایی مدارس

  • 12 تیر 1400 - 10:28
تکلیف شبکه شاد بعد از بازگشایی مدارس

شبکه شاد که با شیوع ویروس کرونا فعالیت خود را آغاز کرد با بازگشایی مدارس در اول مهر ماه ادامه فعالیت آن مورد بحث است. به گفته مدیر شبکه شاد، این شبکه در کنار مدارس می تواند پیشرفت های بیشتری را در امر آموزش موجب شود. مدیر شبکه شاد گفت‌: آموزش و پرورش باید درصدد […]

شبکه شاد که با شیوع ویروس کرونا فعالیت خود را آغاز کرد با بازگشایی مدارس در اول مهر ماه ادامه فعالیت آن مورد بحث است. به گفته مدیر شبکه شاد، این شبکه در کنار مدارس می تواند پیشرفت های بیشتری را در امر آموزش موجب شود.

مدیر شبکه شاد گفت‌: آموزش و پرورش باید درصدد حفظ و ارتقای ظرفیت‌های شبکه شاد حتی پس از کرونا باشد.

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از میزان، نیلوفر شرفی مدیر شبکه شاد در مورد ادامه فعالیت شبکه شاد در سال تحصیلی جدید گفت: فعالیت شبکه شاد در سال تحصیلی جدید ادامه خواهد داشت. هرچند آموزش و پرورش برای حضوری شدن آموزش تمام تلاش خود را خواهد کرد. چراکه غیرحضوری شدن آموزش در بسیاری از کشورها عواقبی را متوجه دانش‌آموزان، خانواده‌ها و همچنین نظام تعلیم وتربیت کرده است.

شرفی افزود: با توجه به حضوری شدن آموزش در بسیاری از کشورها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تمایل ما هم رفتن به سمت شیوه حضوری آموزش است.

وی در مورد ادامه فعالیت شبکه شاد توضیح داد: آموزش و پرورش مایل است حتی بعد از کرونا هم شاد را به عنوان ابزار مکمل در آموزش‌ها حفظ کند و از ظرفیت آن برای توسعه ابعاد تعلیم و تربیت استفاده کند. چراکه این ظرفیت مفیدی که ایجاد شده است منجر به آشنایی تمام اعضای چرخه تعلیم و تربیت با فرآیندهای آموزش مجازی شده است.

شبکه شاد و آموزش ترکیبی

شرفی در این مورد که با استفاده از این ظرفیت در اختیار، می‌توان کیفیت آموزش را هم ارتقا داد، گفت: از ظرفیت ایجاد شده برای حرکت به سمت شیوه آموزش ترکیبی و ارتقا کیفیت آموزش می‌توان استفاده کرد. از این جهت ما به دنبال ارتقای ظرفیت‌های شاد هستیم تا هم برای اوقات فراغت دانش‌آموزان در تابستان و هم برای سال آینده بتوانیم از تمامی قابلیت‌های آن استفاده کنیم.

وی در مورد قابلیت‌های ویژه این شبکه گفت: علاوه بر مواردی که بحث آن شد، شبکه شاد قابلیت‌هایی را همچون امکان اطلاع‌رسانی در سطح وسیع را در اختیار خانواده آموزش و پرورش قرر می‌دهد. از طرفی امکان برگزاری جلسات ملی و محلی در آن فراهم است که تا پیش از این پر هزینه بود.

مدیر شبکه شاد افزود: این شبکه بستر مناسبی را برای رده‌های سنی کودک و نوجوان در اختیار ما قرار می‌دهد. به همین جهت آموزش و پرورش باید در صدد حفظ این ظرفیت و ارتقای قابلیت‌های آن باشد.

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب