توسعه فرهنگی، زیربنای اصلی توسعه جامعه است

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ روابط عمومی بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، سید ناصر محمودی، برگزاری جشنواره در همدان را به فال نیک گرفت و افزود: این رویداد، اتفاق مبارکی برای استان همدان به شمار می‌رود.
وی با تأکید بر اینکه توسعه اقتصادی هر شهر و کشوری نیاز به زیرساخت های فرهنگی دارد، یادآور شد: ما به واسطه پیگیری سرمایه‌گذاری خارجی به این موضوع واقف هستیم که جشنواره می‌تواند موقعیت استراتژیک همدان و کشور را از لحاظ فرصت‌ها و قابلیت‌هایی که دارد، معرفی کند.
محمودی ضمن ابراز امیدواری از اثرگذاری برگزاری جشنواره‌ها بر توسعه اقتصادی، خاطرنشان کرد: اعتقاد ما این است که اولین و بزرگترین سرمایه گذاری، نیروی انسانی در بخش فرهنگ است و هرچقدر بتوانیم زیرساخت‌های فرهنگی را برای کودکان و نوجوانان که آینده سازان این کشور هستند، ایجاد کنیم شرایطی فراهم می‌شود که بتوانند در آینده مدیران و کارآفرینان جامعه باشند.
وی افزود: ما باید نسل آینده را با ایران اسلامی پیوند دهیم و هرچه در این زمینه کودکان و نوجوانان خود را پرورش دهیم، مدیران کارآمدتری خواهیم داشت.
مدیرکل اقتصاد و دارایی استان همدان تأکید کرد: حوزه فرهنگی زیرساختی و انقلاب ما نیز انقلاب فرهنگی است و در این راستا باید کودکان و نوجوانان را برای سربلندی ایران و انقلاب پرورش دهیم.
بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان از ۱۶ تا ۲۱ آبان ماه در همدان پایتخت تاریخ و تمدن ایران برگزار می‌شود./
منبع: فرهنگ

همچنین ببینید

خط ملی اورژانس اجتماعی دانش‌آموزان رونمایی شد

خط ملی «نماد» یا «اورژانس اجتماعی دانش‌آموزان» با حضور وزیر آموزش و پرورش در سی …