توزیع ۲هزار بسته لوازم التحریر بین دانش آموزان محروم خراسان جنوبی

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: از محل صرفه جویی حذف قبوض کاغذی تعداد دو هزار بسته لوازم التحریر بین دانش آموزان محروم و نیازمند استان توزیع شد.


به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، محمدعلی واقعی با بیان این که مراسم نمادین توزیع این بسته‌ها در آموزشگاه کلاته بجدی بیرجند، برگزار شد، تصریح کرد: فرهنگ سازی و برنامه ریزی جهت آموزش راهبردی حفظ محیط زیست از مدارس آغاز می‌شود.

وی، با بیان این که محیط زیست در سطح جهانی و ملی، در معرض تهدیدهای جدی است، اظهار کرد: رفع مشکلات زیست محیطی، ارتقای فرهنگ عمومی، نیازمند آموزش محیط زیست در همه سطوح است.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، حفظ قبوض کاغذی را راهکار ملی، در جلوگیری از قطع درختان، حفاظت از جنگل ها و مراتع و صیانت از محیط زیست ایران اسلامی دانست و خاطر نشان کرد: لازمه آگاهی های زیست محیطی، شناخت و آموزش های مرتبط با آن به دانش آموزان استان است.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی، از انسان به عنوان جزء جدایی ناپذیر محیط زیست یاد کرد و ادامه داد: معلمین استان  با اشاعه فرهنگ زیست محیطی در مدارس ضمن ارائه  آموزش‌های لازم در زمینه محیط زیست  باید دانش‌آموزان را باوظایف قانونی و چگونگی حفظ و حمایت از محیط زیست آگاه سازند و به آنان بیاموزند که افراد چگونه به طور هماهنگ با طبیعت به زندگی خود ادامه دهند.

واقعی با بیان این که محیط زیست شامل اجزاء و بخش‌های فیزیکی و زیستی است، یادآورشد: با اجرای حذف  قبوض کاغذی طرح ملی قبض سبز در راستای تحول دیجیتال در استان اجرایی می‌شود./

 

منبع: ایسنا

همچنین ببینید

همه چیز درباره کودکان کار اینستاگرامی

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛اینستاگرام را باز می‌کنم. صفحات شناسنامه‌داری را می‌بینم که پیش از …