توزیع کتاب

ایچنا1؛

یکی از ناراحتی های آخر تابستان برای دانش آموزان ، دایر شدن مدارس و بهار علم و دانش است. زیرا این بهار علم شوک بزرگی به دانش آموزان وارد می کند. الحمدالله با درایت مدیریت محترم آموزش و پرورش شهرستان لواسان ، برای تعدادی از دانش آموزان هنوز این شوک محقق نشده و دانش آموزان در محیط مدرسه، شلنگ تخته بازی می کنند. هنوز بهار علم و دانش به بعضی از مدارس لواسان نرسیده.

 

نوه ارشدم بعد از یک هفته از شروع مدارس، هنوز نه لباس فرم مدرسه را تهیه کرده و نه  کتاب های درسی خود را  که نزدیک به دو ماه پیش، در سامانه ثبت نام کرده بود! آن مدیر والا مقام علت  تاخیر در تامین کتاب را نداشتن انبار و کمک به فلان توزیع کننده، که انحصار توزیع را در اختیار دارد عنوان کردند! هر چه فکر کردم تا شقیقه ربطی به گوزن‌های چهارشنبه‌سوری ندارد. احتمالا مدیر محترم اشرافیت ندارد که اداره آموزش و پرورش شهرستان لواسان، پر است از انبار! اصلا خیلی از مدارس کاربری انباری دارند؛ ولی الکی الکی شدند مدرسه.

 

اصلا اینا را بی خیال، درمانگاه فرهنگیان لواسان، اینقدر جا دارد تا یک تریلی کتاب را بشود در آن گنجاند. یک دشت زمین و یکی دو پزشک را می شود چند روزی دستور داد تا به جای طبابت، کتاب دانش آموزان را توزیع کنند. قربانت شوم نداشتن انبار هم شد دلیل.؟ اگر اشتباه نکنم یک سالن اجتماعات هم داشتید که با برنامه ریزی بهتر، میشد چند روزی کاربری آن را به انبار توزیع کتاب تغییر داد.

 

حالا به هر دلیلی به پاس زحمات مدیر آموزش و پرورش لواسان، می بایست زرشک طلایی خدمت ماه مهر را با احترام به ایشان اهدا کرد. البته دمش هم گرم، چون تمام تلاشش را انجام داد تا نزدیک مهرماه جمعی از دانش آموزان بدون کتاب باشند و با خود عشق و حال کنند. خدمات این مدیر در توزیع کتاب، مثال‌زدنی بود.

 

شهرستان های استان آذربایجان غربی هم درخواست کردند تا این متد توزیع را در شهرهای خود اجرا کنند. مدیریت آموزش و پرورش لواسان، دستور داده بود، کارتخوان اداره را در محل توزیع ( فروشگاه انحصاری) مستقر و فلان مبلغ را جرینگی از ارباب رجوع، برای تشکر بیشتر ( شما بخوانید برای منگنه) دریافت کنند. آقای مدیر، فکر می کنم اشتباه متوجه شدید. به جان خودم به پزشکان فرمودند که کارتخوان را مطب هایتان نصب کنید، چرا شما برای توزیع کتاب، کارت خوان آورده اید؟! اگر خدای نکرده برای تان مالیات آمد چه خاکی بر سرمان کنیم. اصلا بفرمایید پول مالیات را چگونه دهیم. یادتان باشد خانواده ها پول منگنه را داده اند. بهانه ای برای دریافت بیشتر وجه نیست./

 

منبع: اتحاد خبر

همچنین ببینید

همه چیز درباره کودکان کار اینستاگرامی

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛اینستاگرام را باز می‌کنم. صفحات شناسنامه‌داری را می‌بینم که پیش از …