توزیع پوشاک هدیه رهبری به بیش از 42 هزار دانش‌آموز مازندرانی

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ محمد مومن‌آبادی پیش از ظهر امروز در مراسم واگذاری هزار و ۲۵۰ فقره اسناد و املاک علوی در مسجد امام خمینی (ره) بخش بهنمیر شهرستان بابلسر اظهار کرد: بنیاد مستضعفان خدمات متعدد در جهت محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اقشار محروم، ایجاد اشتغال از جمله اعطای وام خود اشتغالی دانشجویی، اجرای طرح‌های مشارکتی و پرداخت هزینه درمان بیماران خاص را انجام می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه در راستای ارتقای سطح سلامت و معیشت مردم تعداد ۶۸ هزار و ۴۲۲ سبد کالا در ۱۱ شهر استان با هماهنگی شبکه بهداشت و درمان توزیع شده است،افزود: کمک بلاعوض جهت تامین مسکن به خانواده‌های دارای دو معلول و بیشتر و افراد زیرپوشش بهزیستی صورت گرفته که در این راستا تاکنون ۲۹۵ دستگاه ساختمان مشمول طرح شده است.

 رئیس بنیاد مستضعفان مازندران به توزیع هدیه پوشاک از طرف مقام معظم رهبری برای ۴۲ هزار و ۵۷۰ دانش‌آموز دختر و پسر در سطح استان اشاره کرد و گفت: اجرای طرح ارتقای سطح علمی دانش‌آموزان مازندران برای ۴ هزار و ۴۸۴ نفر و همچنین پرداخت کمک هزینه ودیعه مسکن و تامین مایحتاج اولیه خانواده‌های دارای نوزادان چند قلو، تامین تجهیزات مورد نیاز برای ۶ آموزشگاه شبانه‌روزی، مهارت‌آموزی و اجرای طرح چمن مصنوعی برای ۶ روستای محروم از دیگر خدمات بنیاد مستضعفان استان بوده است.

وی همچنین به واگذاری املاک بنیاد علوی در بابلسر اشاره کرد و ادامه داد: املاک واگذار شده امروز به مساحت ۷۲ هزار متر مربع و به ارزش ۳۹۶ میلیارد ریال است.

مومن‌آبادی تصریح کرد: ۸ هزار و ۳۰۰ فقره سند مالکیت املاک اراضی به مساحت یک‌میلیون و ۱۴۴ هزار و ۸۶۲ مترمربع با ارزش ۲ میلیارد و ۶۸۲ ریال به قشر آسیب‌پذیر و نهادهای تحت حمایتی اهدا شده است.

رئیس بنیاد مستضعفان مازندران خاطرنشان کرد: هزار و ۳۹۳ فقره سند مالکیت املاک اراضی نیز به مساحت ۲۲۱ هزار و ۶۷۱ مترمربع با ارزش بالغ بر ۴۸۲ میلیارد ریال با لحاظ ۵۰ درصد تخفیف در قالب بند (ب) آیین نامه سازمان بنیاد مستضعفان به سایر امور اراضی واگذار شده است./

 

منبع:فارس

همچنین ببینید

رئیس جمهور منتخب ازخانه کودکان کار یاسر بازدید کرد

رئیس جمهور منتخب همزمان با عید سعید غدیرخم از خانه کودکان کار یاسر که به …