تنبیه بدنی خانواده ها در تربیت فرزندان از دلایل افزایش کودک آزاری

یک استاد دانشگاه آزاد واحد یاسوج گفت: یکی از دلایل افزایش کودک آزاری استفاده خانواده ها از روش تنبیه بدنی برای تربیت فرزندان خود است.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ «رحیم بهمنی» افزود: کودک آزاری انواعی از جمله جسمی، اقتصادی، آموزشی، جنسی، عاطفی و روانی دارد که دلایل آن روان شناختی و جامعه شناختی است.

وی اظهارکرد: دلایل کودک آزاری از بُعد جامعه شناسی بیکاری، فقر، اعتیاد و آسیب های اجتماعی است و بُعد روان شناختی آن پیش زمینه زندگی گذشته خود فرد می شود یعنی فرد در گذشته توسط والدین و یا دیگران مورد آزار قرار گرفته است که در بزرگسالی کودکان را مورد آزار قرار می دهد.

این دکترای جامعه شناسی تصریح کرد: یکی از دلایل افزایش کودک آزاری این است که هنوز خیلی از خانواده ها برای تربیت فرزندان خود از روش تنبیه بدنی استفاده می کنند و با بالا رفتن جامعه آماری در موارد کودک آزاری در حال افزایش است.

بهمنی بیان کرد: در جامعه، کودکان پسران چون توانایی انجام بسیاری از کارها را دارند بیشتر مورد آزار قرار می گیرند و توسط گروه های سازمان یافته غیرقانونی به کار گرفته می شوند که نمونه بارز آن را در چهار راه ها هر روزه مشاهده می کنیم.

 

منبع: ایسنا

همچنین ببینید

جستجوی پنهانی والدین در تلفن همراه فرزندان صحیح است؟

یک روانشناس و عضو هیات علمی دانشگاه، در خصوص نگرانی والدین نسبت به حضور بیش …