خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : یکشنبه - ۱۴ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Sunday - 4 June - 2023
0
ایچنا گزارش می دهد؛

تلاش‌های کودک یزدی برای نجات شاه‌روباه ایرانی

  • 23 آذر 1400 - 20:03
تلاش‌های کودک یزدی برای نجات شاه‌روباه ایرانی
کتاب «بزرگ گوش کوچک» داستانی است نوشته‌ محمدرضا مرزوقی با تصویرگری رضا مکتبی که زندگی شاه‌روباه ایرانی به عنوان یکی از حیوانات در معرض انقراض را روایت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ کتاب «بزرگ گوش کوچک» داستانی است نوشته محمدرضا مرزوقی با تصویرگری رضا مکتبی که زندگی شاه‌روباه ایرانی به عنوان یکی از حیوانات در معرض انقراض را روایت می‌کند.

انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این کتاب را در کنار ۱۰ جلد دیگر در قالب مجموعه «آهای، مواظب ما باشید!» روانه بازار کتاب کرده است.

کتاب «بزرگ گوش کوچک» جلد چهارم از یک مجموعه ۱۱ جلدی است که داستانش در مورد روباه کوچکی است که در یزد و حیاط خانه یک پسر بچه زندگی می‌کند، روباه فقط میوه می‌خورد اما خانواده کودک به اشتباه فکر می‌کنند او مرغ‌ها و حیواناتشان را می‌خورد و قصد دارند او را بفروشند، پسر کوچک داستان ما که اشتباه دیگران را می‌داند سعی می‌کند به دیگران ثابت کند این حیوان کوچک کاری با دیگران ندارد.

با خواندن کتاب «بزرگ گوش کوچک»، کودک هم به طبیعت نزدیک می‌شود و هم اطلاعاتی در مورد این حیوان در حال انقراض به دست می‌آورد.

نویسنده در بخشی از این کتاب، اطلاعاتی در مورد نوع زندگی و تغذیه این حیوان به مخاطب ارائه داده است و کتاب مخاطب بالای ۹ سال (نونهال) را با زندگی و ویژگی‌های این گونه در معرض انقراض آشنا می‌کند.

این کتاب در ۳۲ صفحه با قیمت ۲۵ هزار تومان و در شمارگان ۲۵۰۰ نسخه از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده است.

در این طرح، زندگی گونه‌های جانوری در معرض انقراض ایران به قلم نویسندگان و تصویرگران کتاب کودک و نوجوان از سوی انتشارات کانون پرورش فکری چاپ شده است.

  • منبع : مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب