خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : شنبه - ۸ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 28 January - 2023
2
ایچنا گزارش می دهد؛

تقدیر از نوجوان فداکار ایذه‌ای در یازدهمین آیین تندیس فداکاری

  • 30 شهریور 1400 - 20:16
تقدیر از نوجوان فداکار ایذه‌ای در یازدهمین آیین تندیس فداکاری
دبیر یازدهمین آئین اعطای تندیس ملی فداکاری به دانشجویان ایران از تقدیر نمادین «علی لندی» نوجوان فداکار ایذه‌ای در این آئین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، «جمال رحیمیان» از تقدیر نمادین «علی لندی» نوجوان فداکار ایذه‌ای در این آئین خبر داد و گفت: این اقدام برای ارج نهادن به روحیه فداکاری و نوع‌دوستی این نوجوان انجام می‌شود.

وی افزود: با هدف ارج نهادن به این اقدام ارزشمند و زنده نگه داشتن تفکر فداکاری، ایثار و خدمت صادقانه در یازدهمین دوره رویداد فرهنگی تندیس ملی فداکاری از این نوجوان فداکار ایذه‌ای تقدیر می‌شود.

دبیر یازدهمین آئین اعطای تندیس ملی فداکاری به دانشجویان اظهار داشت: هدف از برگزاری این رویداد فرهنگی شناسایی نمونه‌های بارز فداکاری در اقصی نقاط کشور و حتی جهان و تقدیر از آن‌ها برای نهادینه کردن فرهنگ و روحیه ارزشمند فداکاری در جامعه دانشجویی و عمومی است.

وی با آرزوی شفا و بهبودی برای این نوجوان فداکار گفت: دبیرخانه آئین اعطای تندیس ملی فداکاری به دانشجویان در طول سال با رصد حوادث مختلف در کشور اشخاص و جوانان فداکار را شناسایی و از آنان در این آئین ملی تجلیل می‌کند.

بر اساس این گزارش، چندی پیش در پی وقوع آتش‌سوزی در یکی از محلات شهر ایذه دو خانم میانسال و مسن در منزل مسکونی خود گرفتار آتش‌سوزی شدند. علی لندی نوجوان ۱۵ ساله ایذه‌ای تا پیش از رسیدن نیروهای امدادرسان و آتش‌نشانی با تلاش فراوان کوشید تا این دو نفر را نجات دهد.

در این مسیر امدادرسانی این نوجوان فداکار دچار سوختگی شدید بیش از ۹۰ درصد شد و هم‌اکنون برای طی مراحل درمان و دریافت مراقبت در یکی از بیمارستان‌های اصفهان بستری است.

  • منبع : مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب