خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : جمعه - ۸ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Friday - 30 September - 2022
2

تقدیر از مجموعه کتب کودک و نوجوان دفاع مقدس

  • 30 آبان 1399 - 15:58
تقدیر از مجموعه کتب کودک و نوجوان دفاع مقدس

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛«مجموعه سپیده» از مجموعه کتب کودک و نوجوان دفاع مقدس در ششمین دوره انتخاب کتاب سال استان سیستان و بلوچستان شایسته تقدیر شد. انتخاب کتب دفاع مقدس در ششمین دوره انتخاب کتاب سال سیستان و بلوچستان، به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی آیین تجلیل از نویسندگان برتر در ششمین دوره انتخاب […]

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛«مجموعه سپیده» از مجموعه کتب کودک و نوجوان دفاع مقدس در ششمین دوره انتخاب کتاب سال استان سیستان و بلوچستان شایسته تقدیر شد.

انتخاب کتب دفاع مقدس در ششمین دوره انتخاب کتاب سال سیستان و بلوچستان، به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی آیین تجلیل از نویسندگان برتر در ششمین دوره انتخاب کتاب سال استان سیستان و بلوچستان امروز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

در این مراسم «مجموعه سپیده» از مجموعه کتب کودک و نوجوان دفاع مقدس با تالیف «سعیده سعادت خواه» شایسته تقدیر شد.

«سعیده سعادت‌خواه» نویسنده کتب کودک و نوجوان ،در خصوص هدف از آشنایی کودکان با کتب دفاع مقدس اظهار داشت: از آنجایی که دفاع مقدس جزئی از فرهنگ و اصالت ایران و یکی از سرمایه های ارزشمند ایران است و لازم است که هر نسلی با این دوران ارزشمند آشنا شود ،سعی بر آن داشتم که نسل جدید را با دوران دفاع مقدس آشنا کنم.

وی با اشاره به جایگاه تربیتی قصه برای کودکان در بندرعباس افزود: به دلیل اینکه قصه با ظریف‌ترین لایه‌های درونی کودک ارتباط دارد و با رویا و خیال کودک هماهنگ است، از لحاظ تربیتی و شخصیتی میتواند روی کودک و نوجوان اثر بگذارد. به همین دلیل یکی از راه هایی که میشود برای انسان ارزش گذاری کرد و معنا و مفهوم بخشید قصه و داستان است.

این نویسنده در ادامه افزود: علاوه‌ بر تاثیری که قصه و داستان از کودکی میتواند روی یک فرد داشته باشد، میتواند در آینده کودک نیز تاثیر داشته باشد.

وی عنوان کرد: بی کیفیت یا بی محتوا بودن داستان ها توسط مولفان داخلی باعث میشود بیشتر انتشارات به سمت ترجمه کتاب روی بیاورند که باید در این زمینه مسئولین مربوطه به زیرساخت ها توجه و مشکلات رفع کنند.

سعادت‌خواه در پایان گفت: علاوه بر مسئولین کشوری، مسئولین استانی نیز باید سعی و تلاش کنند تا قشر جوان با انگیزه و پشتکار بیشتر کار کنند تا تعداد بیشتری از افراد به سمت تالیف کتاب روی بیاورند و تاثیر بیشتری در روند فرهنگی و بومی هر منطقه داشته باشد.

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب